Ako požiadať o OČR?

petuska7792
3. okt 2020

Prosim o radu ako poziadat o OCR? Na internete som sa toho veru vela nedocitala.... manzel nastupil v piatok na OČR so synom, papier od lekárky ma potvrdeny s piatkovym datumom, v práci to zašle v pondelok. Čo ďalej? Treba ist na socialnu poistovnu? Fakt som z toho jeleň... vsade ine informacie.. a to mu musi lekarka potom znovu potvrdit papier kedy ukoncil OČR? Ďakujem

hettinka
3. okt 2020

@petuska7792 ocr je maximálne na 10 dni. Ak nastúpil v piatok, tak mu to vyjde do ďalšej nedele a treba to potiahnuť tak, lebo ocr plati aj cez víkend.
Ak pracuje, všetko vybaví zamestnávateľ.

petuska7792
autor
3. okt 2020

@hettinka cize ak pracuje dolozi to do prace v pondelok a uz nemusi chodit na socialnu poistovnu? Ano tak sme chceli ze az do nedele potiahnut... a to potom musi ist zasa k detskej lekarke to potvrdit ako ukoncenie OČR v piatok alebo az pondelok?

lucka_ke
3. okt 2020

pošli kópiu OČR do práce, potom k dr. napíše ukončenie a celé odniesť zamestnávateľovi

hradnapani
3. okt 2020

@petuska7792 lekarka moze ukoncenie ocr napisat aj skor - napriklad vo stvrtok napise ze koniec ocr bude v nedelu. Ak chcete koncit v pondelok, tak staci prist az v pondelok - ale ak je to uz 11.den, tak uz to nebude platena ocr (lebo ocr moze trvat aj viac ako 10 dni, ale platenych je len tych prvych 10)

petuska7792
autor
3. okt 2020

@lucka_ke dakujem

petuska7792
autor
3. okt 2020

@hradnapani takze v piatok moze ist manzel k lekarke ze chce ukoncit OCR k nedeli bez problemov ano? V pondelok uz bude musiet do prace 🙂

katarinavw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hyberncia
7. okt 2020

@katarinavw a to tie deti nechodili do školy resp do škôlky?

katarinavw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hyberncia
7. okt 2020

@katarinavw tak potom aké ošetrovné??? Veď o nikoho sa reálne nestaral. Ak by to boli maličké deti,o ktoré sa nevládzete postarať a nechodia do žiadneho zariadenia mali by ste nárok na 10 dní. Takto podľa mňa na nič.

katarinavw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esme1
8. okt 2020

Hm..najlepsie su diskusie kde niekto zmaze svoje prispevky..🙄..to potom cele dava zmysel...🤦‍♀️
Asi by som to zakazala.

petuska7792
autor
8. okt 2020

@esme1 😂 neviem o co islo ale ocividne clovek si za tym nestoji