Ako sa bude vyplácať materská od roku 2012?

honeyxy
10. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa informovat co viete o vyplacani materskej v roku 2012 ak si platim dobrovolne pripoistenie. Pocula som, ze to chcu zrusit. Na matersku by som mala nastupit v marci 2012 a DNP si platim od aprila 2011. Podmienku platenia 270 dni vopred splnam. Len ak to od januara 2012 zrusia tak si to platim zbytocne. Neviete nieco blizsie o tom?

lucinka1104
11. sep 2011

@honeyxy pokiaľ viem zatiaľ sa to neruší

honeyxy
autor
11. sep 2011

ale hovorilo sa o tom vsak, teda chcu sa schvalit?

sashabb
11. sep 2011

@honeyxy všetko je to iba v navrhu. Sleduj tuto diskusiu
https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/dobrovolne-nemocenske-poistenie/ tam bude určite písané potom viac

elir
4. jan 2012

ahojte dievcata🙂vedel by mi niekto povedat ci dostanem v januari matersku ked som papiere u zamestnavatela odovzdala 1.12.2011(od vtedy som na MD) a termin porodu mam 11.1.2011, zamestnana som vo firme od roku 2006.Trocha som z toho nervozna lebo sa vraj materska vyplaca akosi pozadu len tom u celkom nerozumiem:(Dakujem za odpoved

cicimon
4. jan 2012

@elir materske sa vyplaca cca k 15, takze ak tvoj zamestnavatel odovzdal papiere na socialku vcas, tak by ti peniaze mali dojst v januari za december

elir
4. jan 2012

jeeej @cicimon dakujem za skoru odpoved🙂som tu nova a ani poriadne neviem ako to to funguje...joj keby to bolo naozaj tak ako pises bolo by super, bojim sa ze nebudem mat na ucte dost penazi naTP v banke, a to budem akurat v porodnici.Este raz dakujem 😉

lopezka
4. jan 2012

ahojte 🙂
suhlasim s @cicimon 🙂 ja som bola tiez na MD od 1.12. v roku 2009 ....prvu matersku som dostala 14.januara a 15teho som uz rodila 😀

cicimon
4. jan 2012

@elir no ak to zamestnavatel odovzdal do konca roka tak ti dojdu prachy, ak nie tak...

kozsarovak
5. jan 2012

Od januára 2012 mali zvýšiť materskú na 65% z vymeriavacieho základu. Vôbec to nemôžu zrušiť, je na to nárok.

elir
5. jan 2012

tak ja dam potom vediet ako to dopadlo 🙂 dakujeeeem Vam

susi201
30. mar 2012

ahojte chcem sa opytat na jednu vec ... som na materskej s prvym dietatom na predlzenej materskej so seúptembra 2012 . platila som si dnp a som ochrannej lehote cize by som mala mat narok na matersku . predpokladany termin porodu mam na 19 jula 2012 a ja by som chcela vediet ze ked nastupim 7.6.2012 na druhu matersku od kedy mi budu vyplacat tu novu matersku ? alebo ci mi budu zatial vyplacat ten rodicovsky do septembra co dostavam alebo ako to vlastne somnou bude neviem ...