Ako sa dá preĺžiť materská u slobodnej mamičky?

vivika2
18. jún 2011

baby ako je to s predlzenim materskej u slobodnych mamiciek a co treba vybavit?

vivika2
autor
18. jún 2011

halooooooooooooooo??????

trnka77
18. jún 2011

Ahoj...v niektorej téme bola táto otázka zodpovedaná,preto len v krátkosti.Prídeš na úrad práce a podpíšeš prehlásenie,že si "osamelá matka" a potom ti budú vyplácať materskú dlhšie...

danielik79
18. jún 2011

@vivika2 ahoj skús pozrieť temu predlžená materská a škôlka .Tam ti baby určite poradia.

trnka77
18. jún 2011

prepáč nie na úrad práce,ale materskú rieši sociálna poisťovňa 🙂 🙂

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

mirka285
11. feb 2012

@stanka77777 uz mi ides s tymi linkami na nervy 😠

stanka77777
11. feb 2012

@mirka285

Ahoj,

keďže som na tejto stránke nová, neviem presne ako to tu funguje. Mojou snahou bolo upriamiť pozornosť mamičiek a budúcich mamičiek na články, ktoré by im mohli pomôcť. Každá žena či muž sa zapojí do diskusie o téme, ktorá ich zaujme, niekto k návratu do práce po MD či RD, niekto k materskému, rodičovskému príspevku či možnosti dania výpovede tehotnej žene atď. Preto som dala linky k viacerým témam, aby sa čo najviac tých, ktorí potrebujú pomoc, či vysvetlenie, k článkom dostalo. Prišlo mi množstvo správ od žien ktoré v článkoch našli čo hľadali a to ma veľmi potešilo 🙂 Skutočne som len chcela pomôcť. Je mi ľúto, že Ťa to otravuje!

Maj sa pekne!

Stanka

mirka285
11. feb 2012

@stanka77777 Mila Stanka,neviem co propagujes ale dnes si tu stranko hodila do fora uz aspon desat krat a pokial viem nie som prva ,ktora Ta na to upozornila...takze pis k veci a nehadz tu len odkazy na nejaky link.to je to najjednoduchsie...

liz_lemon
12. feb 2012

@mirka285 ona propaguje clanok, ktory sama napisala

luci2012
12. okt 2012

@vivika2 myslíš predĺženie na 37 týždňov? Dávala som na sociálnu poisťovňu čestné prehlásenie, že som sama, sama hospodárim... Nič viac.

zuzana127
20. dec 2012

@luci2012 ahoj,prosim ta a ako vyzera to čestné prehlásenie ? ja mam trvaly pobyt u rodicov, ale nebyvam s nimi. to mi ho daju podpisat na socialke? dakujem 😉

mirocka777
26. dec 2012

Staci ho poslat postou na soc.poistovnu, klasicky list, kde napises svoje inicialy a ze ziadas o predlzenie MD z dovodu, ze si osamela matka. Posli doporucene. Ja som si potom len mailom overila (adresu najdes na stranke SP- podla bydliska) ci im moja ziadost prisla, oni totiz nie su povinni posielat ziadne vyrozumenie, tak som si nebola ista. V maili mi odpovedali, ze do kedy mi MD presne predlzili. Toto som potom mailom poslala aj do roboty, nakolko aj ich treba informovat. A tym je to vybavene. Pred nastupom na RD treba ist na SP a vypytat si potvrdenie o dobe vyplacania materskeho prispevku a s tymto papierom treba ist na urad prace soc. Veci a rod a poziadat o rodicovsky prispevok.

happymamma
20. dec 2013

@mirocka777 prosim ta, muselo byt to cestne prehlasenie aj uradne overene? dakujem.

mirocka777
21. dec 2013

Ahojcek, ja som nic neoverovala, len som tam dala osobne udaje a podpisala som to. Nic ine nevyzadovali.

maltinta100
21. dec 2013

Treba ist na socialnu poistovnu, kde ti daju vyplnit cestne prehlasenie ze si slobodna mamicka a predlzia ti to o 3 tyzdne. Potom po 3 tyzdnoch sa vratis spat a daju ti potvrdenie kolko ti materska trvala a s tym pojdes na urad aby si dostala rodicovsky prispevok

antuanet
9. apr 2014

@mirocka777 ahoj neskopcila by si prosim ta text toho prehlasenia do IP? ak to mas v pc...ci je lepsie napisat to rukou?

nefertiti12
13. júl 2014

Ahoj! Ja sa chcem spýtať, som osamelá matka, otecko nás opustil. Bývam na trvalom pobyte v rodičovskom dome. Na prízemí bývajú rodičia, na poschodí zvlášť bývam ja s malou. Mám vlastnú domácnosť, platím z režijných nákladov polovicu. Považujem sa podľa zákona za osamelú matku, ktorej prináleží predĺžená MD? Ďakujem!!

alyca
6. aug 2015

@mirocka777 ahoj Mirka.........a co v pripade ak matka je osamela, vsetky naklady na dieta hradi sama , ale ma trvaly pobyt s otcom dietata? Otec dietata zije mimo.

pumpkin77
16. máj 2017

Ahojte, vie mi niekto poslat vzor vyhlasenia, ktory ste posielali na soc. poistenie kvoli predlzenej materskej? Dakujem 😉

evittam
16. máj 2017

@pumpkin77 Na SP musis ist osobne, to vyhlasenie ti daju tam, vypises ho, das overit podpis a donesies nazad. U mas overuju podpisy na MsU.

evittam
16. máj 2017

*U nas...