Ako sa žiada o predĺženie rodičovskej dovolenky?

sona110
11. jan 2012

Dobry deň,nevie mi niekto poradiť.Moj syn bude mať 1.mája tri ročky,a ja by som mala nastúpiť do zamestnania.Máme ešte aj staršieho syna 8-ročného,no a nevieme ich s manželom kde dať cez prázdniny.Uvažujeme o tom ,že si predľžim rodičovsku dovolenku do septembra,vtedy mi malí nastupy do materskej školky.Chcem sa spytať,či k tomuto potrebujem napísať nejakú žiadosť zamestnávateľovi,že si ju chcem predľžiť???Prosím ak niekto sa v tom vyzná,poraďte mi.Vopred ďakujem.

anjelik10
15. aug 2017

Dobrý večer,dievčatá viete mi poradiť čo a ako vybaviť ohľadom predĺženia rodičovskej dovolenky?Bola som dnes na upsvar,pýtala žiadosť na vyplnenie a pani mi povedala,že žiadny papier na to neexistuje.Mám prísť na posúdenie zdravotného stavu dieťaťa s kópiami nálezov a diagnóz.A to je všetko.
Lenže bez žiadosti mi to príde blbé.Len tak tam prísť s papiermi bez žiadosti.
Za každú radu som vďačná

dadk26
15. aug 2017

@anjelik10 Je potrebné aby ste z úradu dostala papier ktorí vám komplet výpise lekárka dieťaťa,a všetky papiere ktoré máte od lekárov,neviem akú diagnózu má...no a zanesiete to na úrad a oni to pošlu dalej...

anjelik10
15. aug 2017

Aj som si myslela.Ale prečo tvrdia,že na to papier neexistuje?

dadk26
15. aug 2017

@anjelik10 Ja som si v Apríli požiadala o predĺženie,a postupovala som tak ako som písala,treba mať tú žiadosť,na niečom to musí biť,

anjelik10
15. aug 2017

Ďakujem,pôjdem tam zajtra.Som zvedavá čo mi znovu povie.Ďakujem ešte raz

lulu2014
15. aug 2017

@anjelik10 ano treba mat papier z uradu.. pri prvom predlzovani....pri opatovnom uz iba papiere od lekara ci lekarov.
Drzim palce 🙂

inguszz
14. nov 2017

@anjelik10 dobry den ako to dopadlo nakoniec vybavila ste aky bol postup ?

ja tiez planujem poziadat o predlzenie rodicovskej maly ma v Decembri 3r.
je atopik a ma intoleranciu na histamin casto chory je

narayan
14. nov 2017

@inguszz tiež teraz idem vybavovať, ja som najprv ponavštevovala odbornymch lekárov, ktorých malý navštevuje, každému som povedala, že potrebujem súhrnný papier o diagnózach, potom som išla sociálku, kde mi dali 2 papiere na vyplnenie, jeden vyplním ja a druhý pediatrička na základe tých odborných papierov a potom aj tie sa k tomu ešte pripoja.....

inguszz
26. nov 2017

ja som este len dala papier pediatricke stale cakam ze mi ho vyplni
tlaciva tam doplnim pocas tyzdna a na dalsi tyzden ma maly 3roky 5.decembra musim to odniest na urad pred alebo po ?

lulu2014
26. nov 2017

@inguszz odniest hned ako ich budete mat.....maju 30dni na vyjadrenie.

inguszz
3. dec 2017

Dobry den uz som poslala

chcem sa opytat

este

pride rozhodnutie ked potvrdia
ako pokracovat
?
budem obcas predvolana alebo nieco ?