Ako si zvýšiť druhú materskú?

klaudi136
31. aug 2021

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Som momentálne na RD (dcera bude mať v maji 2022 3 roky). Som znova tehotna (datum porodu 4.3.2022), ciže pojdem plynule na druhu matersku. Som u mojho zamestnavatela na MD. Je nejaka moznost zvysit druhu matersku? Napr. vycerpanim dovolenky? Mam este nejakych cca 12 dni dovolenky. Alebo nejakym inym sposobom? Dakujem pekne

mirustek1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilinka88
1. sep 2021

@mirustek1990 tým,že odrobi pár dní alebo si dá deň dovolenky jej max materská nemusí vôbec vzniknúť

mirustek1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudi136
autor
1. sep 2021

@mirustek1990 dakujem, pozriem si jeho stranku 🙂👍

laglag
16. sep 2021

@mirustek1990 Ja som si to študovala, len ma zaujíma, či ten zamestnávateľ je potom kontrolovaný ak zamestnankyňi nahlási vyššiu pravdepodobne mzdu, napríklad pred prvou materskou zarábala 1300 a druhu by nahlásil 1500, či tam pre neho vzniká niečo v čom je zamestnávateľ znevyhodneny. Dakujem

@klaudi136

klaudi136
autor
16. sep 2021

@laglag tiež som si o tom zisťovala. Poďla mňa to zamestnávateľa neovplyvní nijako, pretože on len nahlási, ako je ohodnotená momentálne tvoja pozícia v ich firme (ak je na nej niekto iný). Určite je to viac ako keď sme odchádzali na materskú, hoc len o infláciu.

laglag
16. sep 2021

@klaudi136 tak sama neviem co je výhodnejšie spraviť keď sú 2 možnosti ako to navýšiť, skúsim sa v práci spytat

lilinka88
16. sep 2021

@klaudi136 Trosku ti to upresnim - je to pravdepodobný hrubý zárobok aký by si mala,ak by si v daný mesiac na tej pozícii odpracovala. Čo v zásade vôbec nemusí byť toľko,ako je aktuálne ohodnotený niekto iný na danej pozícii.
A pokiaľ ho zamestnávateľ nahlási výrazne vyšší, môžu si vypýtať napr dodatok k PZ o zvýšení platu

laglag
17. sep 2021

@lilinka88 a nevieš ze ci pre zamestnávateľa z toho plynu ešte nejaké záväzky? Okrem toho dodatku? Ci ho to v niečom ovplyvní?