Ako vybaviť prídavky a "pôrodné"?

tereziatko11
14. júl 2019

Dievčatá aky je postp pri vybavovani pridavkov a pôrodneho po kolkych dnoch od narodenia mozem ist vybavovať, kam na socialku ci na UPSVaR,ake doklady,papiere budem k tomu potrebovať atd. Budem vďačná a ĎAKUJEM za vsetky rady😉

lubik87
14. júl 2019

@tereziatko11 choď na upsvar v mieste bydliska tam ti dajú všetky papiere ktoré potrebuješ potvrdiť a aj inštrukcie . Pôjdeš k detskému potvrdiť 28 dozitých dní , ku gyn že si navštevovala poradne , potrebuješ občiansky rodný list original aj kópiu a.vypisane dokumenty

evittam
14. júl 2019

@lubik87 Na co chodit hore dole. Sme v 21.storoci a staci stiahnut tlačivá z netu,vypisat, dať potvrdit u gynekológa, pediatra, priložiť kopiu RL a OP. A staci tam ist raz-po 28dnoch dozitia dieťaťa.😉
@tereziatko11

lubik87
14. júl 2019

@evittam keby bola v 21 storočí sa si to do Google nie sem 👍

evittam
14. júl 2019

@lubik87 Tu je to jednoduchsie. Druhí najdu za nu.😀😋

tereziatko11
autor
14. júl 2019

@evittam nechcem až druhý hľadajú za mňa je tu veľa mamičiek ktore to možno nedávno vybavovali ked chcú nápisu a tak mi veľmi pomôžu ked nie tak písať nemusia...ale dakujem za info ze je 21.storocie a ze google existuje!

evittam
14. júl 2019

@tereziatko11 Nemas za co. A aj ostatné rady som rada poskytla-chcela som ti ušetriť zbytočne behacky. Ale uz sa zariad ako chces. Roky je to rovnaké. Dobrych 15rokov ak nie viac.😉 Btw.ja som ziadny google neriesila.

tereziatko11
autor
14. júl 2019

Ostatným babam moc ďakujem za radu😍😘