Ako vybaviť príspevok na dieťa ak už jedno mám?

vivienkata
26. sep 2011

Ahojte chcem vas poprosiť či neviete poradiť ako to teraz bude ,mam dceru v novembri bude mat 3 roky beriem rodičovsky aj rodinne a v decembri mam termin porodu , chcem sa vas opytat ako to teraz bude z rodicovskym kedy vybavit a na kolko mam narok ja som pred tehu nepracovala . ale moj priatel teda otec mojich deti pracoval , tak neviem ci teraz dostaneme len tych 90€ alebo kolko to je . ak viete poradte chcem ist na urad ale tie niektore uradničky su ved viete ake preto chcem co najviac info , dakujem ,

vefi89
26. sep 2011

@vivienkata ahoj...keďže si nepracovala, tak dostaneš len rodičovský príspevok 190 eur.. na dcéru dostávaš teraz rodičovský príspevok, v novembri ti končí nárok, ale s tým, že sa posiela spätne, takže v decem. dostaneš posledný.. a keď porodíš, máš nárok znova len na rodičovský príspevok, plus detské prídavky 22 eur aj na dcéru, aj na to druhé bábo.. ( a klasika, pôrodné) ...
pokiaľ tvoj manžel pracoval, a chceli by ste materský príspevok, musel by ostať on na materskej dovolenke.

vivienkata
autor
26. sep 2011

@vefi89 nie ja ako nechcem matersku mne ide len o ten rodičovksy lebo vsade sa pise že bude len 90€ tak preto sa pytam ,

vefi89
26. sep 2011

@vivienkata 90 určite nie 😀 190 je teraz a ešte sa niečo šemotilo, že chcú zvýšiť aj rodičovský, aj prídavky, dokopy som to narátala o 5,60 eur 😀😀

vivienkata
autor
26. sep 2011

@vefi89 no neviem lebo tak sa pisalalo aj v novinach ze tie ktore nepracovali dostanu 90

zzzz128
26. sep 2011

@vivienkata To je hlúposť,aj keď z našej vlády všetko vystane 😀 bude 190,tak ako doteraz+klasicky,prídavky,príspevok pri narodení,príplatok k príspevku....

linddi
26. sep 2011

@vivienkata , nebolo to náhodou podmienené tým, že ak nepracuje ani jeden z páru? To znamená, že keby nepracoval ani manžel ani ty, vtedy by ste mali tých 90€. Nie som si istá, ale aj na internete nájdeš o tom veľa....

vivienkata
autor
26. sep 2011

a nevieš kolko je to porodne či ten prispevok pri narodeni 2 dietata

vivienkata
autor
26. sep 2011

@linddi no moj priatel pracoval normalne bol zamestnany ale potom prisiel o pracu a teraz ma zivnosť ,

vefi89
26. sep 2011

@linddi mne sa to nezdá ani tak ako ty píšeš, pretože ani ja ani mm sme nepracovali (to je oficiálna verzia) obaja sme boli na UPSVaR a mám 190 😕

vefi89
26. sep 2011

@vivienkata ten príspevok pri narodení 151,370, plus prídavok k príspevku pri narodení 678,490

vivienkata
autor
26. sep 2011

@vefi89 dakujem za odpoved

ela2710
26. sep 2011

@vefi89 no ako pise
@linddi citala som, ze to tak ma byt, no niekde zas nejaka maminka pisala, ze to uz aj schvalili - na teba @vefi89 to uz neplati, ale bude to platit pre tych rodicov, kde ani jeden z nich nepracoval,ti budu dostavat len 90 eur, netyka sa to tych, kde aspon jeden z paru pracuje, netyka sa to studentov a ludi, ktori akurat skolu dochodili, takze len pre cisto ten par, kde ani jeden nerobil - co sa mi zda fer, lebo istí obcania dost vyuzivaju pomoc statu a robia si deti rad radom a nikdy nepracovali, ani pracovat nebudu

vefi89
26. sep 2011

@ela2710 to som nevedela.. každopádne díky za info, do budúcnosti sa určite zíde 😅
a zas nie každý z tej kategórie sa vzťahuje na neprispôsobivých občanov 😅 ale prevažná väčšina ich je 😀

ela2710
26. sep 2011

@vefi89 no ved akoze nechcela som tym nikoho urazit ani nic podobne, sama som este nepracovala, kedze studujem, ale su ozaj ludia a nemyslim len Romov, ale aj biely sa takí najdu, poznam rodiny, kde maju 7-deti, dokonca jednu co ma 10-deti, a to je uz trosku prehnane, ked nemaju dost financii aby im zabezpecili dobry zivot tak naco si ich robili? len aby stale daco rodina dostavala´, decka chodia v obleceni po sebe, vydrate, same diery,..no hroza, a takym rodicom sa davaju peniaze od statu 😖

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...