Ako vybaviť rodinné prídavky?

miinoo
7. apr 2013

V januari 2012 sa nam narodila dcera, kedze som pracoval v UK a manzelka bola na SK, predtym nepracovala a zacala poberat rodicovsky prispevok, na Urade prace Soc.Vec a Rod. mi oznamili, ze mam ziadat o rodinne pridavky v UK. Po viac ako 10-tich mesiacoch v decembri sme dostali zamietave rozhodnutie k poberaniu rod. pridavkov v UK. S tymto papierom sme isli naspat na UPSVaR a tam nam povedali ze doplatit RD sa mozu len pol roka a ze tie pridavky nam uz nevyplatia.
Od 1.jula 2012 som zacal pracovat v Holandsku a o rodinne pridavky som poziadal aj tam, doteraz som nedostal nijake rozhodnutie, takze nadalej cakame.Nasa dcera uz ma rok a tri mesiace a rodinne pridavky sme este nedostali a ani nevieme ci ich niekedy dostaneme. Najde sa niekto kto by vedel ako vyjst z tohto zacarovaneho kruhu?

vilma75
8. apr 2013

tak nech poziada o pridavky manzelka.....spatne vam teda mozno nevratia, ale mala by dostat od toho mesiaca ako odovzda tlacivo, aspon myslim....

karinka2105
24. máj 2013

ja som natom rovnaku,manzel poracuje v cr,rodinne na 2 deti nemam od novembra a tak skoro ani nebudem kedze tam to trvaaaa
a tuu vraj ja poberat nemozem,neviem dovod

mimiky26
13. jan 2014

ahojte,chcem sa opytat,ci nie je mozne za ziadnych okolnosti, aby nám vrátili rodinne prídavky spätne, a to nielen tých 6 mesiacov ale viac. My sme si totiz o ne pri narodení dietata nepoziadali (18.5.2012)-nikto nas na to neupozornil. Vybavili sme si ich az dnes, takze ak nam vratia peniaze len za 6 mesiacov, tak prídeme o RP za nejakých 15 mesiacov:( Neviete nam poradit, ci sa nejako neda ,,obist" zakon???Dakujem