Aký budem mať rodičovský príspevok po príspevku na jasle?

lukovacka
25. sep 2019

Ahoj žienky,neviem sa dopátrať,tak sa idem opýtať tu. Malá mi začala chodiť do jaslí,do zvýšenia RP sa oplatí viac príspevok na jasle. Od budúceho roka po zvýšení RP sa to oplatí opačne. Keď si teraz požiadam o príspevok na jasle,dostanem od budúceho roka zvýšený RP,keď p. na jasle zruším?Dúfam,že som to napísala zrozumiteľne 😅🤦‍♀️ a ďakujem za info 🙏

joysi
25. sep 2019

@lukovacka ahoj...nepoznam odpoveď na tvoju otázočku, ale rada by som sa spýtala ja teba niečo 🙂 od akého veku môže dieťa nastúpiť do jasly? A koľko sa za jasle platí? Ďakujem krásne za odpoveď 🙂

nikiki29
25. sep 2019

@lukovacka čítala som v nejakej právnej poradni, že to nie je zatiaľ úplne zrejmé a jasné ako to bude, ale predpokladá sa, že s tým nebude problém. Jeden zrušíš, poberáš iný...

maca2017
25. sep 2019

@lukovacka Presne tuto otázku riešim aj ja. Dnes idem na UPSVR a opýtam sa. Predpokladám však, že nebudú mať ani tušenie. Uvidíme ako ako to nakoniec dopadne.
Niektoré jasle berú detičky od pol roka. Cena býva rôzna, záleží aj na regióne. Ale menej ako 350€ za súkromné jasle asi nebude...

nikiki29
25. sep 2019
joysi
25. sep 2019

@maca2017 ďakujem 🙂

belllinka
25. sep 2019

@joysi ceny sa lisia aj v stovkach eur, podla toho v ktorom meste. Pozeram, ze si z Michaloviec, nasla som si tam sukromne jasle a plati sa iba 240+ strava.

joysi
25. sep 2019

@belllinka ďakujem 🙂 ja som už presťahovaná do Potvoric 🙂 nemám info na MK aktualizované...ja som ešte len v 7mesiaci tehotenstva, ale tak rozmýšľam, že dám drobo do jasly...lebo máme veľa deti a malo izieb 🙂 🙂 tak budeme musieť pristaviť..

maca2017
25. sep 2019

@nikiki29 Takto nejak mi dnes odpovedali aj na UPSVR. Lenže nemajú ešte presné info, nevedia ešte ani to, či o zvýšený rodičák bude treba znova požiadať, alebo sa zvýši automaticky...

nikiki29
25. sep 2019

@maca2017 no ja pokiaľ viem tak ak poberáš RP, automaticky sa zvýši... nie je dôvod o nič žiadať, funguje to ako keby ho zvýšia o tých pár € ročne ako doteraz. Ak poberáš na jasle, bude treba žiadať o RP... aspoň také sú moje info

veronikaszabova
25. sep 2019

@maca2017 RP sa zvysi automaticky

maca2017
25. sep 2019

@nikiki29 No práve to bude trošku inak. Keď sa zvyšuje celoplošne, tak ok, zvýšia všetkým rovnako. Teraz ale budú zvyšovať rozdielne, podľa toho či si poberala materskú. A to práve môžu mať problém tak rýchlo to vyselektovať. Ale ako hovorím, nevedeli mi povedať, že až v januári 😊😊😊

gyuska
25. sep 2019

Ja som dnes tiež podala žiadosť o príspevok na jasle a pracovníčka UPSVR mi povedala : skôr dajú do tv ako im info a smernice a ze príspevok na jasle sa da hocikedy zrušiť a ze je jasne ze príspevok nebude poberať väčšina ľudí nakoľko sa to neoplatí keďže ja platím 380€a RP by mi poslali 370€ ja tam pôjdem v decembri tiež, ale myslím si ze to neako nastavia lebo takto by to nemalo zmysel to poberať.