Aký príspevok môžem dostať, ak ešte študujem?

oblivian
22. jan 2015

Študujem externou formou na vysokej škole. S manželom bývame v prenajatom byte ďaleko od trvalého bydliska. V júli budeme mať bábätko. Manžel bude mať 27 rokov, ja 26. Manžel má priemerne platenú prácu.
Existujú nejaké príspevty, ktoré by sme v našom prípade mohli dostať po narodení dieťatka?

bajana
22. jan 2015

Nie, popri externom štúdiu na VS sa bežne pracuje, tobôž vo veku 26 rokov. Dostaneš pôrodné ako každá iná.

bibistec
23. jan 2015

asi nie skus sa este spytat na urade ci nemozes ziskat prispevok na byvanie aj ked ak manzel pracuje asi nie, prip. na skole ohladom stipendia.

kuukii
23. jan 2015

Myslím si že nič. Okrem takzvaného kočíkového ( keď sa dieťatko dožije 28dní ) a rodičovského príspevku, prídavku. Ja som tak mala po strednej škole a lebo som mala odrobených len nejakých 150 dní. Tak mám momentálne len príspevok rodičovský a poviem Ti je to zle. Muž má tak isto priemerne platenú robotu. Ale počítame a šetríme kde sa dá. Čo sa na dieťatku moc nedá . Držím palce. 🙂
P.S: Ale neboj zvládnete to! Maš predsa muža, nebudeš finančne na to sama. 🙂

romaniela
23. jan 2015

Ja som na tom rovnako, len mám 22. Popri škole robím, ale zárobok nič moc. Nečakám od tohto super sociálneho systému ani cent, ak niečo dostanem, tak tomu asi ani neuverím. Treba sa na to pripraviť. Ale dôležité je,aby bábatko malo to najdôležitejšie, čo potrebuje a viac netreba. Keď bude malé spokojné, budeme všetci naokolo. Už sa ho neviem dočkať! Inak tiež čakáme v júli 😉