Berie sa do úvahy dohoda pri nároku na materskú?

katuliena82
16. feb 2016
Prosím vás viete niekto, či sa do povinných 270 dní nemoc.poistenia ráta aj čas, ked je človek zamestnaný na dohodu o vykonaní práce? Ďakujem
yasamin
16. feb 2016
Nie iba práca na zmluvu
gapa
16. feb 2016
Dni nem.poistenia pre nárok na nem.dávky sa rátajú z každého nem.poistenia, z ktorého si uplatnuješ nárok na nem.dávku SAMOSTATNE. Ale ku dnom daného nem.poistenia (obvykle trvajúceho, resp. uplatnenie si nároku v tzv. ochrannej lehote po zániku nem.poistenia, ak po ukončení daného nevzniklo iné nem.poistenie/neukončilo sa prerušenie poistenia) sa môžu prirátať dni akéhokolvek UKONčENéHO nem.poistenia trvajúceho v období 2roky pred pôrodom/vznikom pn/očr. Tj. záleží či je nem.poistenie ukončené, ak áno, môžu sa prirátať ku dnom iného nem.poistenia. Ak dohoda/nem.poistenie trvá, nemožno dni prirátať ku dnom iného nem.poistenia.
Či bolo odvádzané z DOHODY O VYKONANí PRáCE po 31.12.2012 aj nemocenské poistenie záleží podla toho, či to bola dohoda na PRAVIDELNý PRíJEM (pri nepravidelnom sa nem.poistenie neplatí). Pozrite sa do dohody, resp. výplatných pásiek, resp. zistite si v soc.poistovni, či bolo odvádzané nem.poistenie z tejto dohody.
vid info o dohodách a odvodoch zo stránok soc.poistovne:
http://www.socpoist.sk/dohodari-a-postup-voci-s...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli