Budem mať nárok na MD?

28. júl 2021

Ahojte 🙂. Prosim Vas ak sa v tom vyzná niekto viac než ja budem vďačná ak mi poradíte. Totiž to ide o matersku dovolenku. V juni tohto roku som nastúpila do zamestnania. Tento mesiac som však zistila ze som tehotná čakáme druhé bábätko. Od decembra 2020 do konca maja 2021 som bola na upsvar a brala som nezamestnanecku. Predtým v r. 2020 som bola na rodicovskej dovolenke az do novembra 2020 kde mi zároveň aj skončila pracovná zmluva na dobu určitú, preto som sla čerpať nezamestnanecku davku a manzel siel na par mesiacov ešte poberať rodicovsky príspevok. Zamestnanie ktoré som mala pred nezamestnaneckou dávkou bolo u toho istého zamestnávateľa ako mam teraz iba na inom oddelení s novou pracovnou zmluvou. Ja by som len chcela vedieť ak sa v tom niekto vyzná ci budem mat nárok na matersku dávku a tiež by na zaujímalo co by sa stalo ak by som skončíla na PN nakoľko pri prvom synovi som tak musela koli rizikovejsiemu zamestnaniu a tomu ze som zvracala často. Ze ci by mi PN ovplyvníla MD napr ze by som nemala na ňu nárok alebo by sa mi skrátila? Viem je to asi komplikovane ale predsa len skúsim sa spýtať aj Vas. Ďakujem pekne 🙂
Ešte chcem podotknúť ze predpokladám termín pôrodu cca apríl nab rok

zalka
28. júl 2021

Nárok na MD budeš mať,
ale ak neodpracuješ 90 a viac dní v terajšej práci, tak bude tvoja MD rátaná z minima.

autor
29. júl 2021

@zalka ďakujem pekne 🙂 90 dni určite od pracujem 🙂 aj viac chcem potiahnuť co najdlhšie ako sa bude dat

zalka
29. júl 2021

No potom ti výšku MD vyrátajú z platov od nástupu do práce do mesiaca pred nástupom na MD . Ak máš termín pôrodu 4/2022 nástup na MD budeš mať cca 3/2022 takže MD ti vyrátajú z platov od nástupu do 2/2022 alebo do nástupu na PN.