Budem mať nárok na tehotenský príspevok?

vieroska
29. nov 2021

Dobrý deň.
V oktobri po rodicovskej dovolenke ukoncil so mnou zamestnavatel pracovnu zmluvu. Momentalne som na urade prace ako nezamestnana.
Neskor v oktobri som otehotnela.
Budem mat narok na tehotensky prispevok?
Vopred dakujem za info

agacela
29. nov 2021

Nie

petamich
29. nov 2021

ako je uz pisane vyssie nie - kedze nemocenske poistenie nie je aktivne (PP bol ukonceny) a nestihla si ani ochrannu lehotu = uz by si musela byt tehotna, ked bol ukonceny
pises, ze v oktobri si otehotnela aj bol ukonceny PP - ak si otehotnela skor ako bol ukonceny, mozno by to SP uznala

agacela
29. nov 2021

Pracovná zmluva bola na dobu určitú ? Alebo tpp ukončil zamestnávateľ ?

vieroska
autor
30. nov 2021

@agacela na dobu neurčitu.Ukončený dohodou z organizačných dôvodov po ukončení rodičovskej

kikush2000
30. nov 2021

@vieroska ja som na tom podobne, ale hneď ako som zistila že som tehotná, tak som sa dobrovoľne poistila na sociálke, takže budem mať nárok na tehotenské aj na materské hoci som teraz nezamestnaná. Kľudne mi napis súkromnú správu, rada ti poradím čo a ako vybaviť a koľko peňazí zaplatíš a koľko potom získaš, len potrebujem od teba detailnejšie info, tak mi napíš ak chces.

manusik
14. feb 2023

@kikush2000 ahoj mozem sa ta opytat vidim ze kocke predomnou si bola ochotna poradit, chcem sa ta opytat ci nahodou nevies ako je to pri tehotenskom s tymi dnami NP, chcem sa spytat ci sa da tak ako pri materskej ,,dohnat” tieto dni tym ze clovek ma dve zamestnania ze sa mu rataju dni - dvojnasobne- dufam ze to pisem zrozumitelne ja mam popri praci aj dohodu kde sa za mna odvadza do SP, koli materksej aby mi vysla a len ma zaujima ci to plati aj pri tehotenskom lebo tu dohodu mam na 1mesiac a do tehotenskeho mam len 260dni ale ak by mi zaratli aj tu dohdou bolo by to cez 290 a to by mi uz aj tehotenske malo vyjst PP mi trva stale ….dakujem