Budem musieť vrátiť rodičovský?

patulka83
11. jan 2013

Ahojte, 28.12.2012 som nastupila na matersku, dosial mi zo socialky rozhodnutie nedoslo, hoci narook na matersku mat budem. Problem je v tom, ze poberam RP na starsiu 2 rocnu dcerku.
Neviem, ci som informovana spravne - ak mi dojde RP za december, budem ho musiet vratit ? Lebo v podstate od 28.12. mam narok na matersku, hoci iba 4 dni. Dakujem

stanislavao
11. jan 2013

asi vam RP uz nepride.

saranata
11. jan 2013

nie nemusíš vratit, za december ti RP patrí

marianka0101
11. jan 2013

Za december ti rodičovský ešte dajú, to je ok, za január by si už nemala dostať. Treba to ísť nahlásiť na ÚPSVR, ja som išla aj keď som ešte nemala potvrdenie o materskej, pani si to poznačila, poslala mi papier o dočasnom pozastavení a potom keď som mala už rozhodnutie o materskom, to som jej iba mailom poslala a ona mi poslala papier o ukončení poberania RP. Ak to nepôjdeš oznámiť a pošlú ti aj za január, budeš ho musieť potom dodatočne vrátiť...

vintinka
11. jan 2013

Baby.ako to je??ked mala bude mat 21.3 3roky v marci je posledna platba Rp alebo v aprili??

kmkke
11. jan 2013

@vintinka V apríly dostaneš za marec a dostaneš za celý mesiac. S RP je to tak, že aj keby tvoja malá bola narodená 1.3. dostaneš za marec celú sumu, iba z materského príspevku sa kráti za počet dní, z rodičovského nie 😀 (Inak je narodená v ten istý deň ako ja 😀 )

milka1978
11. jan 2013

@patulka83 ahoj ja osm mala presne ten istý problém 29. septembra som nastúpila na MD no dovtedy som poberala RD na svojho 2,5 ročného syna ... za september som normálne dostala RD + materskú za dni od 29. septembra ..... takže dostaneš celý rodičák + to čo ti vájde v materskej .... aj keď si ešte nedostala rozhodnutie to nevadí ... materskú dostaneš už tento mesiac .... mne tiež dali materskú okolo 15. teho na účet za 3 či 4 dni a o týždeň nato som dostala rozhodnutie zo sociálnej poisťovňe o riznaní materskej a o jej výške ... rodičák vrátiť nebudeš musieť ten ti patrí ... no nezabudni, že sa musíš ísť odhlásiť od rodičáku .... vezmi si zo sebou aj rozhodnutie čo ti príde zo sociálnej poisťovne aby si potom nemusela na ďalší mesiac vracať RP .... mne sa to takto stalo, že som zabudla na odhlásenie rodičáku a prišiel mi ešte aj ďalší mesiac a ten som musela vrátiť