Čerpanie dovolenky počas rodičovskej dovolenky

casperka1980
14. jún 2016

Ahoj zienky... Potrebujem poradit... Mozem si pocas rodicovskej dovolenky vycerpat dovolenku z prace..? Tlacia na mna z prace aby som si aspon cast dovolenky vycerpala teraz...a cast az ked nastupim riadne do prace...Mam nejakych 30 dni... Da sa to?

siska53
14. jún 2016

@casperka1980 da sa to,ved ti to navrhol priamo zamestnavatel.
Ale osobne by som to radsej chcela cerpat az po navrate do prace. Tak,ako sme to mali my - ak niekoho prijali spat,cerp si dovcu,tie, co boli prepustene.mali dovolenku preplatenu.

majusqa77
14. jún 2016

da. Ale pri zaciatku cerpania sa musis odhlasit z dochodkoveho a po skonceni zase prihlasit. Ale ja by som s tym nesuhlasila

casperka1980
autor
14. jún 2016

A mozu ma v praci pocas rodicovskeho preradit na inu pracovnu poziciu? Ide o to ze kolegina odchadza do dochodku.. A mne by viac vyhovovalo jej pracovne miesto... A zl suhlasi so zmenou pracovnej pozicie... Len ako to urobit ked som na rodicovskej... Docasne by zobral novu silu kym nenastupim ja...

liz_lemon
14. jún 2016

@casperka1980 normalne sa urobi dodatok k PZ, o zmene pracovneho zaradenia

casperka1980
autor
15. jún 2016

@liz_lemon viem ze sa urobi.. Ake mozem podpisat zmenu aj pocas rodicaku? Napr.. Kolegyna odchadza do dochodku 1.10.. Zmena v pz bude kolo 28.9.. A nastup novej sily 1.10..? Nerada by som nieco zanedbala a nakoniec sa nrbudem mat kam vratit...

liz_lemon
15. jún 2016

@casperka1980 jasne, ze mozes