Chlap na materskej

lexilaracroft
22. apr 2016

Aky mate nazor na to aby chlap ostal na materskej a zena bude robit? Prosim len seriozne odpovede

anjelic
22. apr 2016

Je to na dohode medzi rodičmi dieťatka. Pokiaľ obaja súhlasia a chlap s tým nemá problém, tak prečo nie? My s manželom by sme sa na tom nevedeli síce dohodnúť, pretože on lepšie zarábal a ja som zas mala potrebu byť s mojimi deťmi- miminkami... ale zas niekomu to vyhovuje aj inak.

galixx
22. apr 2016

Ak to obom vyhovuje preco nie. Ak zarabate priblizne rovnako tak sa to aj oplati lebo vybetiete 2x matersku

salome51
22. apr 2016

kamarátka to tak urobila. Na MD zostal jej manžel, lebo ona zarábala omnoho viac ako on a veľmi potrebovali peniaze. Jej muž s tým nemal žiadny problém. Priznám sa, že aj tak on nie je veľmi materský typ. Dieťa vo svojom živote brala ako splnený ďalší bod v živote. Ich dievčatko začalo chodiť v septembri už do škôlky. Neviem či je to tým, že na MD s ňou bol ocino, ale k mame nemá vôbec vytvorený vzťah. Odmieta ju v poslednej dobe. Nechce aby ju uložila spať ani aby ju odviedla do škôlky. Majú to s ňou teraz dosť ťažké, resp. ona. Ocík je jej láska ako ona sama hovorí 😅

jeennyv
22. apr 2016

@lexilaracroft podla mna je to casto otazka financii, ak zena ma lepsiu poziciu a zaraba viac a prosto treba riesit hypoteky a tieto veci...no ja si myslim, ze ako predosly prispevok napovedal,ze je to aj o tom materinskom pocite, ja poznam par zien, ktore jednochu maju deti, ale materstvo ee, deti sup do jasliciek alebo niekam a ja do prace, lebo na domacnost a tieto obskakovacky nemam nervy...podla mna je to aj tom, nie kazdy je stavany na to, aby vybehol z tej svojej zony a obetoval sa....

marcelatje
23. apr 2016

@lexilaracroft ja s tym nemam absolutne ziadny problem.
@salome51 dieta si vytvara vztah k osobe ktora sa onho stara. Vacsinou je to matka no ak je to otec stary rodic alebo adoptivny rodic vytvori si vztah k nemu dokonca aj v pripade ze sa k dietatu nesprava dobre.

terezka1947
23. apr 2016

@lexilaracroft zalezi od veku dietata...mali sme s manzelom par tazsich mesiacov,kedy sa riesilo co a ako s jeho pracou,syn mal skoro dva roky a ja som boal rozhodnuta vratit sa do svojej prace,kym si manzel nieco nenajde...sice on s tym nesuhlasil,ale jednak mne by dobre padlo vypadnut na chvilu a jednak,peniaze sa vzdy zidu
a situacia sa opakovala aj pri druhom dietati
takze,neviem si predstavit ist do prace,kde zena musi byt od rana do noci,ked ma trebars dieta do nejakeho 1r,ci 1,5r....ale nevidim vobec problem neskor,ked cloveka bieda donuti
ak moze ostat doma a venovat sa rodine,detom=je to super
ak ma ona nejake svoje potreby,zivotne ciele...uz musi sama zvazit,ci jej to za to stoji...a c raz nebude lutovat
lebo za vsetko sa plati nejaka dan

3009
23. apr 2016

@lexilaracroft moja dcéra išla po MD do roboty a na RD ostal zať. Lepšie zarábala. Malú aj kojí a už má 1,5roka a malá zbožňuje dcéru aj zaťa. Vôbec nevidno, že dcéra chodí do roboty. Je pravda, že zať ju nosí aj cez obed za dcérou do roboty, kedy ju ešte nakojí. Ona je cez deň raz u jednej raz u druhej babky, dedka, so zaťom, takže to dieťa berie ako samozrejmosť. Dcéra príd z roboty a potom sa jej venuje. Pritom majú aj 10-ročného syna. Všetko ide, ak človek chce.

zutomad
23. apr 2016

U nas tiez bol na md aj manzel,teda ja som robila rano od jedneho roka oboch chlapcov, a manzele isiel potom na 5 do prace do polnoci,s chlapcami ma uzasny vztah,nema problem s nimi hocico urobit,kamkolvek sa vychystat, ALE hlavne je, ze aj on to tak chcel a bol s tym uzmiereny, blbe reci oteckov,co ani plienku svojmu dietata nevedeli vymenit ho nezaujimali 🙂 proste,ked si to situacia vyzaduje ( lebo ved asi kazdy z nas to robi pre peniaze) a da sa najst riesenie,preco nie....

gia87
23. apr 2016

Aj u nás je na rd tatino. A nijak nepociťujem, že by bol malý viac naviazany na tatina. Je to také vyrovnané. Keď prídem z práce, teší sa, pomojkame sa. Ale to isté robí, aj keď je náhodou muž preč a príde domov. Aj keď s ním ostane dedo, alebo babka, nemá žiadny problém a nerobí scény ako iné deti, keď idú rodičia preč.

huhusestra
27. apr 2016

Prosim vas ako sa pise cestne prehlasenie na to aby mohol ist muz na matersku? Ak mate niekto nahodou vzor pomohli by ste mi.

sookie21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majdus
20. máj 2016

@lexilaracroft nuz, ja by som veru brala, aby bol manzel doma, ale nie miesto mna, ale s nami. Ja som na RD s druhym synom, prvy este nema tri a druhy este nema rok, takze by mohol byt najprv s prvym a potkm s druhym....a uzili by sme si jeden druheho, tretieho, stvrteho....uskromnili by sme sa. Jedina moznost, kedy moze rodina travit cas spolu,je ked je zena na rd a muz na md. Nie kazdemu by to bud zamestnavatel bez pohrozenia prepustenim a teda strachu o stratu zamestnania alebo vyska materskeho a rodicovsky umoznil, ale ak ano, nevahala by som ani sekundu. Nam ten cas, kedy je manzel a ocko v praci riadne riadne chyba... Takze...u nas skor tato moznost.

majdus
20. máj 2016

@sookie21 myslim, ze ho uvolni, ale neviem, co potom, ked sa vrati a uplynie mu ochranna lehota. Nie kazdemu zamestnavatelovi vyhovune, ked je zamestnanec mimo par mesiacov a potrebuje zanho nahradu. Ale vypoved urcite nie.

alfirin17
1. aug 2017

Moj frajer mi to vcera zahlasil. Cakame babo a on ze ako dlho chcem byt na materskej lebo aj on chce ist. Pracuje v Prahe a bojim sa ze uz by sa do prace nevratil a bol by len doma. Potom povedal ze by mi nosil do mojej prace dieta na nakojenie a potom by sli domov. Toto uz mi pride ako nonsens. Mam pocit ze ked je na materskej chlap je aj zena. K dietatu v noci vstava zena koji ho zena. Potom musi unavena vstavat do prace. Nepride mi to dobry napad. Bojim sa ze zrazu budem nohavice v rodine nosit ja a on nebude uz vediet ani zabit klinec do steny. Mate nejaku osobnu skusenost s muzom na materskej? Zmenilo sa jeho spravanie? K lepsiemu alevo horsiemu? Ako sa potom staval k praci?

marcelatje
1. aug 2017

@alfirin17 pobavila som sa, I ked moze sa stat 🤔 myslim ze vacsina chlapov zostane muzom aj napriek tomu, ze je s dietatom na materskej ....

alfirin17
1. aug 2017

@marcelatje verim tomu ze velmi vela takych je no ten moj uz teraz nejak leniveje. Minule zahlasil ze on by najradsej uz vobec nerobil lebo ho praca nebavi len by bol doma s babatkom. Tak asi len on je expert:D