Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo vybaviť, ak pracujem na dohodu popri rodičovskej?

brenda84
9. feb 2012

chcela by som poprosit o radu... poberam rodicovky prispevok, ponukli mi pracu na dohodu samozrejme som ju aj vzala, len by som potrebovala vediet co vsetko treba vybacit, kde vsade to ohlasit, ci je stanoveny nejaky limit kolko zarobit... za rady vopred dakujem 🙂

gapa
10. feb 2012

@brenda84
na sociálnu poistovnu, zdr.poistovnu, úrad práce, ak nie si v evidencii uchádzačov o zamestnnaie netreba

len potom je to tvoj vlastný príjem za daný kal. rok, tj. pri uplatnení nezdanitelnej čiastky na teba u manžela za rok 2012 to treba uviest a s vysporiadaním dane si nie som istá, či sa používa zrážkova dan, či preddavková (neovládam zmeny, čo boli v zrážkovej dani od r.2011). Ale ak podpíšeš vyhlásenie (nepodpísala si ho inde), tak ani dan nemusíš platiť, ak je to nie vysoká suma.

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke, tu sú na ne linky: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka..., a druhý: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka.... V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a všetkým čo s nimi súvisí. Je tam tiež aktuálne spracovanie legislatívnej úpravy príspevkov a dávok na ktoré majú ženy či muži v tomto období nárok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli