Dá sa popri rodičovskom príspevku brigádovať?

adinkag
5. nov 2011

ahojte mam otazocku od decembra prechzdazm na RD , mozem popri tom brigadovat? ak ano tak kolko najviac si mozem privyrobit dakujem za rady

demografka
5. nov 2011

ahoj, terajsi zakon umoznuje robit popri RD v akejkolvek forme a za akykolvek plat, cize mozes kludne pracovat kolko vladzes... 😉

adinkag
autor
6. nov 2011

@demografka takze kedze si privyrobim aj 200-300 e nevezmu mi ten prispevok?? je to tak?

6mia6
6. nov 2011

určite nevezmú. Ja normálne pracujem a príspevok mi ostal.

c15211b8
6. nov 2011

@6mia6 pracujes ana trvaly pracovny pomer, ak ano co vsetko si musela nahlasova a kam, ked snastupovala do prace? Myslim socialku... dik

adinkag
autor
6. nov 2011

@6mia6 ja sa vraciam do prace kde som na tpp ako brigadnik pokial som na RD kvoli smenam

demografka
6. nov 2011

@adinkag urcite ti ho nevezmu, ja uz tiez robim na ciastocny uvazok a ak sa da aj si privyrobim (ale da sa malokedy)... prispevok na RD ti ostane pri akomkolvek prijme... a ak das malu do jasli ci skolky skor ako pred dovrsenim 3 rokov, tak si mozes dat preplatit naklady za skolku (jasle) do vysky myslim 210 ci 230€, presne cislo neviem...

gapa
6. nov 2011

@demografka
náklady na škôlku by si mohla dať preplatiť len ak by robila na prac.pomer, nie na dohodu.
To by sa musela odhlásiť z dôch.poistenia štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov zo soc.poistovne, lebo by bola dôch.poistená ako zamestnanec a obe dôch.poistenia nie sú prípustné.

inak súhlasím, teraz už nezávisí nárok na RP od vykonávania zárobk.činnosti, či už ako szčo, zamstnanec na prac.zmluvu alebo dohodu a ani od toho, či dieťa chodí do škôlky.

lizatko1009
6. nov 2011

@adinkag mozes poberat RP, mozes pracovat nikoho to nezaujima, mozes aj stuodovat a pritom aj dieta mat v zariadeni. ja vyuzivam vsetko, takze je to tak

6mia6
7. nov 2011

@c15211b8 myslím že na sociálku ma prihlasoval zamestnávateľ. tieto papierovačky si už nejak nepamätám. nastupovala som do TPP keď sa ešte nemohlo pracovať popri rodičovskej dovolenke takže som to nahlasovala aj na úrad práce... a vtedy mi zobrali RP ale po zmene zákona mi ho zase vrátili.

adinkag
autor
7. nov 2011

@lizatko1009 dakujemm

demografka
7. nov 2011

@gapa diky za upresnenie 😉

emuci
7. nov 2011

Az teraz som si vsimla tuto diskusiu...ja som akurat zalozila podobnu, tak asi mi ju aj stopnu...chcem sa opytat ci dostanem rodicovsky prispevok aj ked sa mi o dieta bude starat moja mama, ktora je na dochodku? Co mi treba nahlasovat a kde? D

gapa
7. nov 2011

@emuci
dostaneš RP a nahlasovať nič nemusíš. Samotný fakt, že sa bude starať babka nijako neovplyvnuje nárok na RP, ani zdr.poistenie štátom ani dôch.poistenie štátom ani prípadné čerpanie RD v zamestnaní.

emuci
7. nov 2011

@gapa dakujem za odpoved

demografka
9. nov 2011

@emuci ako vravia kocky, nemusis... ak by sa ti o dieta stara niekto s papierom (zivnost) ako au-pair napriklad, tak si to mozes dat preplatit ako jasle... ale mamina asi nic neberie za to 😉

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V druhom z nich je samostatná kapitola venovaná rodičovskému príspevku.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

zdobik
21. feb 2014

Aj toto sa da robit popri materskej. Navyse prijem do 500€ rocne z takejto cinnosti netreba zdanovat 😉
Je to velmi jednoducha a casovo nenarocna moznost privyrobenia si. Ide o vyplnanie dotaznikov za odmenu. Ci uz financnu alebo vecnu. Ja to robim uz niekolko rokov a som spokojna.
Ak tiez mate zaujem, bezplatna registracia TU:
http://www.narodnypanel.sk/default/index/index/...
http://www.vyskumy.sk/registracia.html?invi=49577