Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa posunúť rodičovská dovolenka?

majive
2. jan 2013

Ahojte, 19,5 ma malý 3 roky, nastúpiť do roboty by som mala 20,5, ale chcela by som nastupiť až od 1,7 ( nemám na ten čas kam dať malého),
neviete či sa to takto dá posunuť? Ďakujem

bodka13
2. jan 2013

@majive rodičovská dovolenka je určená zákonom do dňa dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa 😉 ....nedá sa nijako posunúť,takže v tom období kedy nemáš kam dať dieťa sa musíš zaevidovať na úrad práce 😉

zuzana909
2. jan 2013

@majive rodičovská dovolenku nie je možné posunúť, ale pokiaľ máš zamestnávateľa, s ktorým sa vieš dohodnúť tak ti na obdobie od 19.5 - 1.7 môže poskytnúť neplatené voľno.
podľa zákona o zdravotnom poistení si nemusíš platiť zdravotné poistenie, nakoľko sa riadne staráš o dieťa do veku 6 rokov.
určite sa skús dohodnúť so zamestnávateľom či to bude akceptovať. jediná nevýhoda, že máš prerušené sociálne poistenie, ale na 1,5 mesiaca ti to nebude až tak chýbať.
pokiaľ sa neviete dohodnúť, tak ti zostáva predĺžiť si RD z dôvodu zdravotného stavu dieťaťa, ale neviem ako často ste chorý a či by sa to podarilo vybaviť 🙂 ale je tu aj taká možnosť, vtedy to musí zamestnávateľ akceptovať.

majive
autor
2. jan 2013

@zuzana909 ide o to že malý pojde do školky od septembra, teda dúfam, že ho vezmu, o tejto možnosti som nevedela, skusim sa dohodnúť so zamestnávatelom, ďakujem za odpoveď 🙂

zuzana909
2. jan 2013

@majive aj som si myslela, že nemá ísť kam do škôlky, ja mám našťastie letné deti, takže môžu nastúpiť vždy od septembra 🙂
skús sa zo zamestnávateľom dohodnúť či mu to tak vyhovuje a uvidíš čo ti povie

majive
autor
2. jan 2013

@zuzana909 veď to je to nedomyslené, u nás starý rodičia ešte robia, takže ho nemám komu dať,
sestra tá chodí ešte do školy, tak od jula ked bude mať prázdniny by ho postrážila 🙂

zuzanale
2. jan 2013

@majive pokiaľ viem je možnosť neplatenej rodičovskej dovolenky po 3ťom roku dieťaťa a štát plati zdravotné odvody ale neviem ako je to u teba keďže si zamestnaná zatial viem len takých ktoré boli bez práce a predĺžili si takto RD kým dieťa nastúpi do školky nechceli byť evidované na UP ... skús napisať gape ona sa v takýchto veciach vyzná či ti neporadí ...

evita68
2. jan 2013

štát bude platiť ďalej zdravotné odvody a aj dôchodkové poistenie.. na zdravotke to treba nahlásiť /ukončenie poberania rodičovského príspevku a naďalej starostlivosť o dieťa/ a na sociálke netreba nahlasovať nič, tam ohláška trvá až dovtedy, kým nie je povinnosť odhlásiť sa, čiže vzniknutím povinného dôchodkového poistenia /napr. nástupom do práce/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli