Dá sa požiadať o predĺženie rodičovskej?

nadena1506
5. jan 2013

Potrebujem poradit moj maly bude mat 3 roky v maji ale do skolky moze nastupit od septembra a skor by bol malicky by ho nevzali .a na tie 3 mesiace neviem kam snim neda sa poziadat o predlzenie rodicaku ale poradte ako ste postupovali vy dakujem 🙂

pimpulienka
5. jan 2013

Hm ja to budem mat podobné..Dcerka ma 3 roky v juni a taktiez by.mala nastupit ak mi ju zoberu az od septembra..Aj ja uvitam rady 🙂

zaneta08
5. jan 2013

ak si zamestnaná tak môžeš požiadať o neplatené voľno, ak nie si zamestnaná, tak budeš evidovaná na úrade práce, predĺženie rodičovskej dovolenky je možné len ak to vyžaduje zdravotný stav dieťaťa a toto potvrdí aj detský lekár. Potom ma už napadá len opatrovateľka, babka, prípadne iná mamička na MD

adri2211
5. jan 2013

mozes poziadat aj o neplatenu predlz. rodicovsku dovolenku. k tomu nepotrebuje mat dieta nepriaznivy zdr. stav.

mici111
5. jan 2013

sukromna skolka, aj ja to tak musim bohuzial riesit, moja bude mat tri roky v juni, ja musim nastupit do prace, tak mala musi chodit do sukromnej skolky, lebo do statnej - ak ju teda zoberu - moze chodit az od septembra..