Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dali mi výpoveď deň po ukončení rodičovskej / podpora

Úrady
tania8148
2. máj 2019

Dievčatá, dcéra mala 2.4 tri roky, ukončenie prac. pomeru mam 3.4. Neviete mi poradiť či tej jeden deň má musí prihlásiť a odhlásiť zamestnávateľ na socialke aj keď som reálne ani nenastúpila. A je tu šanca na maximálnu možnú dávku v nezamestnanosti? Ďakujem, prosím ak má niekto reálnu skúsenosť 🙂

jarinka33
2. máj 2019

@tania8148 hned ako sa ukonci pomer riesia na socialke odhlasenie, ty musis po podpisani vypovede ist s nou na UPSVaR sa nahlasit, mas na to 7 dni od datumu co je na vypovedi 🙂

katren
2. máj 2019

@tania8148 sa cudujem, ze to riesis az pi mesiaci...zamestnavatel ta samozrejme odhlasil a ty si sa mala do 7 dni nahlasit na UPSVAR...
Neviem ako je to so zdravotkou...

tania8148
autor
2. máj 2019

Prepáčte ak som sa zle vyjadrila 🙂 všetko som už riešila, aj žiadala o podporu. Le ma zaujma ci sa mi podarí dostať maximálnu keď skončil pomer deň po rodičovskej. Pardon 🙂

evittam
2. máj 2019

@tania8148 Ak si za posledné dva roky pred žiadosťou o podporu nemala iny zdanitelny príjem z ktorého sa odvadzali odvody na PvN tak ano pokiaľ ti na ten jeden den dali dovolenku a zostatok preplatili. Takto sa to aj robi aby si mala max.podporu.

tania8148
autor
2. máj 2019

@evittam iný príjem som nemala, ale či mi dali v ten deň dovolenku to ozaj netuším 🙂

evittam
2. máj 2019

@tania8148 Tak ty musis vediet co si podpisala. A ako si sa dohodla. Mala si vôbec nejaku dovolenku? Ak ano to si sa ani nezaujimala co s nou? Ci uvidis svoje peniaze? Ci si cerpala dovolenku po MD pred RD?

zuzu11910
2. máj 2019

@tania8148 3.4. si mala mať dovolenku a ukoncenie PP malo byť 4.4., potom by ti max.podpora vyšla na 100%(tak som to urobila ja a mam 31,1€/deň) inak som si nie istá..kamoska sla zo dňa na deň,tzn.z RD rovno do ukončenia PP a dostala minimum...ale vraj majú viac spôsobov výpočtu podpory, záleží aky si mala pred.pracovný "život"

tania8148
autor
2. máj 2019

Mala som ešte 20 dní dovolenky. Žiadala som mesiac pred o nástup 3.4. A ponúkli miesto 200 km od domova, tak mi ponúkli ukončenie k 3.4 dohodou ak nenastupim.

evittam
2. máj 2019

@zuzu11910 Jej skončila RD 2.4. a PP 3.4.cize dovolenku mala mat 3.4., ak by PP skoncil 4.4. tak uz by cerpala 2dni dovolenky.

evittam
2. máj 2019

@zuzu11910 A neexistuje viac spôsobov vypoctu podpory ale len jeden.😁😉

evittam
2. máj 2019

@tania8148 Tak to nevieš co s tou dovolenkou? Ak si mala 20dni, tak ti mali 3.4.dat cerpanie a 19dni preplatit=max.podpora.

tania8148
autor
2. máj 2019

Iba mi vedúca pri podpísaní papieru povedala ze zvyšnú dovolenku mi preplatia. Vtedy som sa o to veľmi nezaujímala pretoze som nevedela ze sa da získať najvyššia podpora. Žiaľ som sa o tom dozvedela až týždeň po ukončení pomeru že sa dá prilepsit

evittam
2. máj 2019

@tania8148 Ale tak ti museli nejak ten den vykryt. Sa informuj. Buď ti dali dovolenku alebo neplatené volno alebo ti vykázali ze si pracovala.

tania8148
autor
2. máj 2019

Ak by to bola každá z týchto možností mam nárok na max podporu, či je nutné aby ten jeden deň bola dovolenka?

zuzu11910
2. máj 2019

@evittam
@evittam ja som mala dokonca az 4 dni poistenia (2 dni víkend a 2 dni dovolenky) a vyšla mi max.podpora.....no o viac spôsoboch vypoctov podpory som bola informovana na socialke, je to len info, kt.mám

evittam
2. máj 2019

@tania8148 Pri dni dovolenky alebo odpracovanom ano. Ak neplatené volno tak nie.

evittam
2. máj 2019

@zuzu11910 No veď to je v poriadku ak si mala VZ, ktory treba. A rataju vzdy rovnako. T.j.z hrubeho prijmu alebo VZ z ktorého sa odvadzali odvody na PvN za posledne dva roky pred žiadosťou o podporu. Po RD ak by si nemala iny príjem ako za tú dovolenku tak by to bolo z priemerného VZ. To je moja info pre teba.😉

zuzu11910
2. máj 2019

@evittam mala som 3-mesačné odstupné + zostatkovú dovolenku...dôležité je tam mať tu dovolenku....nie je to len o prijme, lebo kamoska mala ze krasne odstupné aj preplatenu dovolenku a podpora jej vysla minimálna

evittam
2. máj 2019

@zuzu11910 Ale ja viem. Ved som to jasne napisala. Vysla jej minimalna preto lebo nemala ziadny den,ktorym by to delili.😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli