Dostanem celý rodičovský?

potomok
9. jan 2018

Ahojte chcem sa spytat..:priklad: od 5 februara ide na matersku dovolenku otec otazka znie ma narok matka este na rodicovsky prispevok za februar??? Viete mi niekto poradit ako je to zo zakona? Pretoze viem ze za 5 dni co bude na materskej vo februari matka( od 1.2 do 5.2) sa alikvotna ciastka nevyplaca...bud sa vyplati cely rodicovsky prispevok alebo vobec...tak ma zaujima ci matka ma narok este za fabruar na ten prispevok...dakujem za info...

fidorka7
9. jan 2018

ano má, ale musí si požiadať o jeho ukončenie k 04.02.2018, nie k 31.01.2018

marcelatje
9. jan 2018

Tak ako pise @fidorka7 nenechaj sa na urade oblbnut.

potomok
autor
10. jan 2018

Dakujem to som chcel pocut 🙂

martinuska
10. jan 2018

No ja som ukoncovala RD kvoli poberaniu prispevku na starostlivost a dala som ze od 4.9. a v rozhodnuti mi prislo ze od 1.9. mi ho rusia takze neviem. Aj pani na socialke povedala ze nepatri mi za ten mesiac rodicovsky

potomok
autor
10. jan 2018

Mne na urade prace povedali ze si musim dat od 1 dna v mesiaci ukoncenie ze sa to neda inak...ale zase naopak na socialke mi povedali ze si mam dat normalne od 5.2 ako ide otec na matersku...tak sme isli naspat na urad prace a pani ktora mi najprv tvrdila ze musim dat datum od 1 dna v mesiaci zrazu povedala ze si mozem dat aj od 5.2 ked sme na nu pritvrdili tqk sa zrazu dalo uz od 5.2...rozhodnutie este neprislo tak som zvedavy...ale dali sme si to zistit aj u pravnika...takze sme zvedavy na jeho nazor

potomok
autor
10. jan 2018

Takze info od pravnika ...ano matka ma narok na rodicovsky prispevok v plnom rozsahu aj ked starostlivost o dieta bola od 1 dna v mesiaci do 5 dna...kedze rodicovsky prispevok sa nevyplaca alikvotne takze matka ma narok na cely prispevok...

fidorka7
10. jan 2018

@potomok blbosť že k 1. sa iba dá, robím na úrade takže sa nedaj a urob ako som ti napísala.

martinuska
10. jan 2018

@fidorka7 a ja ked som nedostala tak mam pravo o to spatne poziadat?ked v ziadosti o ukoncenie som uviedla datum ukoncenia 3.9. Ci ked za september som dostala prispevok na starostlivost tak to znamena ze 2 davky nemozem dostat v jednom mesiaci a preto mi ho nedali?

fidorka7
10. jan 2018

@martinuska ty sa pýtaš na úplne inú kombináciu dávok. Nie, za tie 3 dni ak by ti bol vyplatený RP, v tom mesiaci už nemôžeš mať starostlivosť a naopak. Takže u teba ta kombinácia možná nie je. Ona sa pýtala na kombináciu RP a materská.

martinuska
10. jan 2018

@fidorka7 uz je mi to jasne, dakujem za vysvetlenie.

martuska2
17. mar 2018

moj muz nastupil na matersku 5.2, ja som si ziadala odnat rdicak ku 4.2, ale v rozhodnuti bolo ze odnimaju k 1.3, lebo ze sa stale odnima ku prvemu nasledujuceho mesiaca. takze ano odnimaju stale k prvemu, ale ten mesiac este dostanem rodicak. a prave mi nabehol aj rodick aj muzova materska od 5.2

weronika171717
14. sep 2018

žienky, prosím Vás o radu - 22.08.2018 som nastúpila na materskú, koniec by mal byť 17.4.2019. Moja otázka znie - nemala som radšej nastúpiť o 2 týžden skôr na materskú - t.j. 8.8.2018? Niečo som čítala, že niekedy je lepšie nastúpiť skôr, pretože môžem prísť o 200 € z rodičovského a nejako tomu nechápem. 🙂 Ďakujem za každú odpoveď.

alex1212
17. feb 2022

@potomok áno, ja som bola na rodičovskom do 10.1. od 11.1 manžel a poslali mi celý rodičovsský, tak dúfam, že nebudem musieť vracať