Dostanem rodičovský príspevok aj na druhé dieťa?

marikaciz
21. apr 2024

Ahojte žienky poradíte mi prosím máme doma syna má 2 roky a čakám ďalšie ktoré sa narodí v decembri ako to je s rodičovským keď malý bude mať 3 roky v marci dostanem nato druhé aj spätne či ako to je stým ďakujem

misicka31
21. apr 2024

@marikaciz nie kľudne budete poberať rodičák na toho staršieho,kým nedovrší 3 roky,materská vám pravdepodobne nevýjde,nemá z čoho a po ukončení rodičáku na staršieho,požiadate o rodičák na mladšieho ..

marikaciz
autor
21. apr 2024

@misicka31 a spätne nedajú na mladšieho za tie tri mesiace

misicka31
21. apr 2024

Nie,lebo v podstate by ste poberali súčasne dva rodičovské
prispevky a to sa nedá ..ale pre istotu si to overte,ale ja mam také info,tiež som mala 3 reťazové pôrody 😉

marikaciz
autor
21. apr 2024

@misicka31 ďakujem overim si to

domka222
21. apr 2024

Dva rodičovské sa nedajú poberať súčasne. Tak isto ani kombinácia materskej a rodičovského nie je možná

aliziana
21. apr 2024

@marikaciz jediné, čo by si vedela skombinovať, je ak by šiel otec dieťaťa so starším na materskú (max do 3r), + Ty s mladším

mamina7070
21. apr 2024

@marikaciz jeden rodic s x detmi do troch rokov (nie dvojky ani trojky) IBA JEDEN Rodicak takto to funguje odjakziva

ak si pracovala a tvoj pracovny pomer trva a pojdes aj ty aj otec na MD tak len vtedy je mozny subeh

martinkatinka
21. apr 2024

@marikaciz rodicovsky prispevok nie je na pocet deti, ale je to prispevok tebe ked mas vypadok mzdy.

jaskolka
21. apr 2024

Nie, rodičovsky príspevok budeš brať na staršie dieťa, kým dovŕši 3 roky a potom budeš pokračovať v poberani na to mladšie. Spätne sa nič nevypláca, nemá sa čo.