Druhé dieťa po skončení rodičovskej dovolenky

omela
25. nov 2020

Dobrý deň,

rada by som sa poradila, možno ste volí niektorá v takej situácii ako ja. Rodičovská dovolenka mi konci 26.2.2021 a teraz čakám druhé dieťa , termín pôrodu začiatkom augusta 2021. Stále som zamestnaná u pôvodného zamestnávateľa. Neviete ako to je pokial by som nastúpila na PN rizikové tehotenstvo ešte počas trvania rodičovskej dovolenky? Mala by som nárok na vyplácanie PN a následne materskej? Alebo nastúpiť na PN po ukončenie rodičovskej dovolenky? Alebo ukončiť rodičovskú, vyčerpať si dovolenku v praci a počas nej nastúpiť n rizikové tehotenstvo? Ide mi o to aby som mala nárok na vyplácanie PN a materskej a aby výška materskej bola minimálne taká ako bola pri prvom dieťati. Za radu vopred dakujem

sylvia_123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
090255
25. nov 2020

Toto aj mňa zaujíma mne konci rodičovská v apríli a termín mam v júni som zamestnaná na dobu neurčitú tak asi by som mala dat medzi ten čas koniec rodičovskej a nástup na materskú bud dovolenku alebo marodku...ale neviem akú budem mat materskú...

omela
autor
26. nov 2020

@090255 ja som písala aj na sociálnu poisťovňu ale odpísala presne v takom štýle ako je to uvedené v och informáciách na stránke ktorým nerozumiem

090255
26. nov 2020

@omela no ved práve nie ze by normálne vysvetlili tak aby tomu človek rozumel...