Dvojičky a opatrovateľský príspevok

kofina333
27. nov 2015

Ahojte, chcem sa opýtať,či má niekto skúsenosť s opatrovaním dvojičiek a vyplácaním príspevku na opatrovanie.Chcela by som od januára nastúpiť do práce, o dvojičky by sa starala moja mama, ktorá by si založila živnosť (je už na dôchodku), ale neviem, či na dvojičky je príspevok na opatrovanie dieťaťa 280€ (čo sa mi neoplatí ani vybavovať,keďže RP je 250 €), alebo prispeje štát 2x po 280 €. Ďakujem za pomoc

kofina333
autor
24. feb 2016

@dasenka26 áno má to súvis, vydaté poberajú materskú kratšie, ako slobodné. pri jednom dieťati poberajú slobodné 9 mesiacov, vydaté 6, pri dvojičkách sa to tiež tak predĺži. Rodičovský som písala bez prídavkov, ja mám 3 deti, takže poberám myslím okolo 326 € aj s prídavkami.

elanor
24. feb 2016

prispevok na starostlivost nieje fix. 280e,ale DO 280e. cize stat preplati realne naklady na dieta do 3 rokov, ktore je v sukromnej skolky, jasliach, alebo v inom sukr. zariuadeni, alebo sa stara cudzi na zakladde zivnosti (cize nie rodinny prislusnik). Ak realne naklady na skolku budu 200e, tak preplatia 200e na dieta, ak 300e, tak preplatia 280e, zvysok hradi rodic.