Elektronická žiadosť o tehotenský príspevok

21. sep 2023

Zdravim, 8.9. som si elektronicky do SP poslala ziadost o tehotensky prispevok, a chcem sa opytat, ci mi postou pride aj nejake vyrozumenie o tom, ze tehotenske je schvalene?Dakujem.

tamta
21. sep 2023

Ak mas aktivovanu elektronickú schránku, príde ti vyrozumenie tam.

autor
21. sep 2023

@tamta cize vyrozumenie pride len elektronicky ano ? Nemam to aktivovane :(

tamta
21. sep 2023

No tak ked nemas aktivované, tak poštou 🙂

autor
21. sep 2023

Dakujem🙂 a myslis ze uz mi to vyplatia aj v tomto mesiaci ? 13+0 som bola 14.8., a som normalne zamestnana od roku 2017 (hoci momentalne PN) cize nie je dovod na nevyplatenie prispevku.

tamta
21. sep 2023

Len tento mesiac si podala žiadosť, takže peniaze ti podla mňa prídu 15. 10. za cele obdobie, odkedy ti vznikol nárok.

autor
21. sep 2023

@tamta dakujem pekne, uvidime teda 🙂

maranco
21. sep 2023

Radšej si zapni schránku a k nej notifikácie na mail a SMS. Raz som niekomu prepisoval auto, nechcel zapnúť schránku vyplnil telefón aj mail a čakal kedy mu pošlú údaje k platbe. Nič mu neprišlo že to posielajú do schránky tak si ju zapol a znovu podal žiadosť.

selena_luna
21. sep 2023

Ja som elektronicky ziadala 7.9 a vcera mi uz prislo rozhodnutie listom. pride ti aj s vyratanim kolko na den budes mat.
Peniaze ale pridu urcite az o mesiac, v case vyplatnych terminov socialnej poistovne.

autor
22. sep 2023

@selena_luna dnes som pozerala do schranky a nic neprislo 🤔 mozem sa opytat, z akeho si mesta ? Mozno vo vacsich mestach to dlhsie trva alebo uz neviem 🤔 snad to teda eviduju.

lilinka88
22. sep 2023

Na rozhodnutie má SP 60 dní, tak nestresuj. Keď si posielala elektronicky, určite to evidujú

selena_luna
22. sep 2023

Praveze som z bratislavy a bolo to expresne. Ano, maju 60 dni, ale bude to urcite skor.