Existuje príspevok na bruško?

momicek
24. jan 2012

Čaute mamini,chcela by som sa spýtať či ste počuli o nejakom platení v tehotenstve na bruško alebo tak nejako.Malo by to byť ževraj nejakých 13€ z úradu práce alebo tak nejako.prosím o info ak niektorá o tom počula alebo má skúsenosti 😉

maznacik007
24. jan 2012

@anicka1981
@radustek
kocky a o tomto to je ... ze dnes ked ste zena a mate dieta a hladate si pracu tak to je pomaly akokeby ste mali lepru a ked este zijete v oblastiach kde prace niet a nedajboze ste tmavsia, starsia tesne po vydaji bez praxe po RD doplnte si co chcete tak to uz sa ani nemusite unuvat a to najhorsie je ze ked aj tu pracu konecne dostanete tak pomaly polovicu z toho co zarobite prevezete a prejete v praci..
je vela mamiciek a to aj u majoritneho obyvatelstva ktore radsej idu z RD do RD len aby mali aspon ten RP lebo zamestnat sa nezamestnaju a ak aj ano tak ak zaplatia skolky, cestovne tak budu na tom horsie ako s RP a doma.. toto je slovenska realita a kam to povedie kto vie..

anicka1981
24. jan 2012

@maznacik007 presne tak 😒 a potom a cuduju, ze mlady sa neberu a nemaju deti, keby ze nemame uspory zo zahranicia, tak sa mozeme ist past,,,, navyse,ked ceny uz davno presiahli aj ceny v anglicku a nepomer k vyplate je velky....mozno,ked maly podrastie, tak sa vratime do anglicka, ja tam stale mam miesto a kopu znamych, ak,ked tam je materska iba 6 mesiacov dokopy aj a rodicovskym,,,keby ze druhe babo chceme,,uvidime,,,nestratimesa, slovensko ,teda sloovaci vymru a ostanu tu len cigani,,,,

carmen86
24. jan 2012

no z vlastnej skusenosti mozem povedat ze tie ciganky do tej poradne az tak nechodia, kolkokrat pride k nam cigana a ma tam 2-3 poradne niekedy len jednu ale su aj poctive co maju vsetko pekne zapisane a chodia 😉

estterka
24. jan 2012

@maznacik007 inak s tymto musim suhlasit,ja som vzdy prekvapena,ze aj na slovensku zaplatim za rovnaky nakup v obchode to co u nas a teda ako si pisala,ine ako ceny v obchodoch sa s cudzinou porovnavat nedaju 😔 mne tu ludia neveria,ked poviem,kolko je u nas minimalna mzda a kolko je materska ci rodicovsky a ze ceny rovnake-bohuzial,je to realita 😔

heln
24. jan 2012

prepáčte, ale nie každý "cigán" je asociál a socializovaných Rómov takéto blbé pripomienky môžu urážať, najmä keď pracujú a odvádzajú dane. poznám nejeden prípad keď nechceli do práce zobrať Róma pretože bol "čierny ako zem", alebo keď Rómku nechutne vysáčkovali z práce tak, že kolektív na ňu tlačil a pod tým tlakom radšej zmenila zamestnanie. a príživníkov máme aj v "bielej" populácii a aj "biely" má problém nájsť prácu a nie to Róm.

eaka
24. jan 2012

@estterka xi, musím reagovať, ja som v Írsku na úrade povedala, že mám materskú 144e, tak tá pani na mňa tak pozrela, že "týždenne?" 😖 😖 😖 Keď som jej povedala, že mesačne, tak sa ma pýtala, či som si tou sumou istá, či som to nevypočítala zle, keď tam majú babenky nej. 200e týždenne, aspoň moja info zpred pár rokov...

eaka
24. jan 2012

@heln Júúúj, no keď je jeden "socializovaný" zo 100, tak tým žiaľbohu trpí aj ten...

estterka
24. jan 2012

@eaka no veru,neveria..ja stale hovorim,ze problem je v tom,ze u nas ked niekto robi,tak zarobi,poplati a ma sa aj fajn-ale doma ludia aj pracuju a aj tak ledva poplatia. je mi z toho smutno. mam mnoho priatelov cerstvo po vyskach,dobrych vyskach a su vcelku zufali so situaciou..vidina vlastneho byvania,zabezpecenia rodiny v nedohladne :(

maznacik007
24. jan 2012

@eaka no mozno ich neni vela ale su ... a treba aj o nich pisat a vyzdvihovat ich priklad aj ostatnym... a mozno ich raz bude viac ...

momicek
autor
24. jan 2012

no babenky ja som chcela vediet či o tom niečo viete,bo ja som o tom len počula ale potom som to našla aj na nete,že je to tých 13,50€ na mesiac od 4mesiaca tehotenstva teda ak sa chodí pravidelne.Ja som sice registrovana na úrade práce ale nič nedostavam bo nevišlo my to ☹ a ani davku v hmotnej núdzi nedostanem,som rozvedená ale teraz žijem s priatelom a ten má plat cca 750€ tak že čo by som chcela.ale nikto nepozera na to že sa musí platit najom,strava a to pišem len to najdôlezitejsie bo byvat musíme a jest tiez a ostatne je uz luxus. 😖 .Na urade ak nieco chces tak to aby si sa im strkala niekam alebo natrafis na normalnu pani co ti poradi ale bohuzial to je asi jedna zo 100. 😢

radustek
29. jan 2012

@anicka1981 aj ja som rozmyslala nad kadernictvom tiez som kadernicka ale este nevieme 🙂

anicka1981
29. jan 2012

@radustek 😀 haha, aka nahoda, ja som uz na zivnost robila, pred tym ako som odisla do zahranicia, no neviem, ci by om sa na to dala zase, jedine, ze by om, mala vlastne priestory, lebo nas dost zdierala na najme,,,, no uvidime 😉