Existuje príspevok na starostlivosť o dieťa po 3 roku?

bikolka
3. jan 2012

Mam konkretnu situaciu. Dcerka bude mat v maji 3 roky, do skolky nastupuje az v septembri. Podla dostupnych info, posledny rodicovsky prispevok mi bude vyplateny v priebehu juna. Je mozne ziskat nejaky prispevok, ciastku na starostlivost o dieta v priebehu mesiacov jul a august? (dieta este nieje v skolke a ja uz nepoberam rodicovsky prispevok).

sympa1
3. jan 2012

no asi ziadny, ja som tak mala s mladsou. od marca do septembra kym nesla do skolky som bola s nou nadalej doma a bez penazi. pokial nema zdravotny problem ziadny tak nieje narok na platenu predlzenu rodicovsku dovolneku. ja som si dala ziadost na predlzenu RD ako starostlivost o dieta do 6 rokov..ale bezplatnu..len mi slo o to aby stat za mna platil aspon zdravotnu positku a tieto vydavky

lenka311
5. jan 2012

V našom meste porušili škôlky a veľa báb zostalo takto ako Ty a to sa týka aj januárových detí - riešia to takto - neviem či si bola zamestnaná -ak hej a nemáš kde nechať dieťa riešia to s OČR až do toho septembra - správne to asi nie je, ani regulérne, ale dá sa to tak spraviť - tým pádom budeš mať marodku z práce.
Pokiaľ máš kde nechať malú, tak môžeš nastúpiť do práce.
Na peniaze od štátu však už nárok nemáš, môžeš si jedine požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky, v tom prípade budú za Teba platiť zdravotné, ale to je tak všetko.
Ak si nezamestnaná - mohol by Ti vzniknúť nárok na sociálne dávky, ale to závisí zase od príjmu Tvojho mažela...
Mňa ide z tohoto systému utrhnúť - ako brať deti do škôlky až od septembra je fakt choré... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
To asi aby sme si plánovali tehotenstvo aj na určitý mesiac pokiaľ na to nemáme!!!!!!!!

nibiru
5. jan 2012

no ja budem asi tiez taky pripad mala je julova takze musim zacat riesit skolku asi uz v marec,maj viem ze sa to da len treba obehat skolky inak asi tiez ostanem jul bez prijmu a to nehovorim otom ze v auguste budem muset nastupit do prace.zatial ma sice len rok a pol no uz teraz sa desim ako to spravit strazit ju nema kto.

juliap
5. jan 2012

mozes sa informovat u svojej dr, ci by ti mohla dat pre dieta potvrdenie na ten cas o nevyhovujucom zdravotnom stave a v tom pripade mozes poziadat o predlzenie rodicovskej az do 5 rokov dietata, a teda budes dostavat nadalej rodicak, samozrejme, ked vies, ze od septembra nastupuje do skolky, tak potom dr by dala potvrdenie, ze zdravotny stav sa upravil natolko, ze moze byt zaradena do kolektivu, je to ale na dr, ci mate taku pristupnu, co by to spravila ... ako pise lenka, tak je to blbost s OCR, lebo tu mozes mat najviac 7 po sebe nasledujucich dni a potom musis do prace myslim minimalne na 5 dni az potom mozes cerpat dalsiu OCR

darinkazv
5. jan 2012

@lenka311 OČR je ale platená len 10dní. takže jedine, že by to PNkou na seba riešila, nie OČRkou na dieťa. dá sa opakovať OČR, ale tam musí byť nejaký časový odstup a musí byť iná diagnóza. nesmie byť tá istá.

maznacik007
6. jan 2012

platenu predlzenu rodicovsku dovolenku zo dovodu nepriazniveho stavu dietata ti nedaju len tak tam musia byt realne dovody a vysetrenia a nalezy nielen od detskej lekarky ale aj od odbornych lekarov....

OCR nema zmysel lebo by si nic nedostala ani na PN ... pocas RD sa ti prerusuje nemocenske poistenie

drviva vacsina skolok neberie dieta na leto ja som o takej ani nepocula a to najma z dovodu ze v lete sa cerpa dovolenka a skolka je aj tak mesiac zavreta a funguje to tak ze v meste je jedna zachytna resp. sa skolky striedaju po tyzdni a dat dieta do skolky tak ze bude tyzden po tyzdni kolovat po roznych skolkach s roznymi ucitelkami a roznymi detmi tak to ani suhlasit nebudu... je moznost vyuzit sukromne skolky na to obdobie ak budu ochotne vziat dieta na taky kratky cas alebo nejaku studentku VS pripadne sa nejako prestriedat po rodine ci s kamaratkami a pod... alebo poziadat zamestnavatela o neplatene volno na tu dobu

taka davka nie je

tanika5
6. jan 2012

presne taký istý problém mám aj ja ☹ Drobec bude mať tiež v máji 3 roky a do škôlky ho vezmu tiež až v septembri aj to velmi dúfam, že sa to podarí nakolko su tu škôlky totálne plné ☹ ja to budem riešiť asi výpoveďou, nakolko už aj tak nechcem pracovať v bývalom zamestnaní, tie tri mesiace to poriešim asi brigádami aj to neviem ako bude manžel robiť, či vôbec budem mať možnosť sa na nejakú dostať 😠 len neviem ako dohnať aby mi dal zamestnávatel výpoved aj s odstupným 😉