Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Familienbeihilfe Finanzamt 1030 Wien

weronika888
24. jan 2016

Ahojte potrebujem poradit,kto ma skusenosti s tymto uradom ? tyka sa to rodinnych pridavkov.V auguste 2015 som im poslala vsetky papiere ktore ako stale potrebuju na predlzenie davok,maju vraj cas 3 mesice na spracovanie udajou.ja som od augusta 2015 nedostala ziadny papier ani peniaze ani z SVA kedze oni potrbuju formular o predlzeni davok z finanzamtu,na zaklade toho platia dalej.vyvolavam tam od oktobra kazdy tyzden a stale dostavam odpoved ze mam vsetko spracovane,ze maju vsetko v sisteme ze mi davky nadalej budu platit do augusta 2016,no stale som nedostala potrebny formular, ani peniaze.preto sa pytam je toto vobec mozne nieje na to nieaky zakon??? pol roka bez primu a odvody 600 e samozrejme ziadaju a nezaujima ich ze mi doteraz neposlali peniaze ani vyrozumenie co sa vlastne deje.vzdy len odpoved mate to v sisteme musite cakat ..ale do kedy? a na co mam este cakat ked je vsetko spracovane a v poriadku?uz som poslala aj pisomnu ziadost, ignoracia ziadna odpoved.co mam robit?poradte dakujem

stratenanajdena
24. jan 2016

ano oni maju nato cely rok, mozes podat ziadost aj v januari a peniaze ti mozu poslat naraz v decembri a este nieco - oni to posielaju spatne za predosly rok.
To ze treba cakat sa napocuvali viaceri, niekedy su to aj cele mesiace a je to pravda deje sa to tak.
Co sa tyka tych enskutocnych 600 eur zial viac ludi s tym ma skusenosti, napis a zavolaj si tam alebo najlepsie je skocit tam osobne a popros ich ze tam spisete ziadost o predlzenie terminu splatnosti nakolko ti nevyplatili FB... Da sa to tak spravit, len si to treba vsetko pracne vybehat. Vela stastia!

weronika888
autor
24. jan 2016

dakujem za odpoved ja som len prekvapena lebo 2 roky som bez problemou vsetko dostavala na cas dokonca ma vyplacali mesacne aj kinderbetr.aj familien. preto som chcela zistit ci maju nieaku zmenu a neinformuju o tom ,a ako piem volala som tam od oktobre kazdy.tyzden a za kazdym ta ista odpoved ze maju vsetky papiere maju to uz spracovane v sisteme,ale mam cakat tak nechapem naco cakat.uz som im poslala aj pisomnu ziadost a nic ignoracia.

jadelka
24. jan 2016

Ty beries aj KGB aj FBH?

8pete9
25. jan 2016

ja som prvy krat cakal 8 mesiacov na rodinne pridavky, a viem o viacerych, takze u nich to je asi bezne. Aspon v niecom su slovenske urady lepsie ako rakuske.

weronika888
autor
26. jan 2016

@jadelka ano aj,tak ako na sk mas narok aj na rodinne cize familienbaihilfe,aj prispevok na dieta cize kinderbetrosgeld.a najhorsie je na tom to ako som spominala ze bez tlaciva z finanzamtu nedostanes ani tie KGB,

weronika888
autor
26. jan 2016

@8pete9 hm takze potom ziadny stres? inak to je dobre svinstvo co robia,hlavne ze odvody musime platit nacas.tak ja uz som mala obavu ci mi to vobec aj raz vyplatia kedze doteraz ma vyplacali na cas kazdy mesiac.

8pete9
27. jan 2016

@weronika888
Ano je to svinstvo. Ale co sa da robit? Staznosti na modrom konikovi nepomozu. Ked chces, chod sa stazovat na ministerstvo alebo sa chod s nimi sudit ak si myslis ze mas na to pravo. Obycajni ludia (teraz myslim naozaj obycajnych a nie tu politicku stranu 🙂 ) tahaju vzdy za kratsi koniec oproti statu.

weronika888
autor
27. jan 2016

nie ja mam svagrinu na ambasade,tak som to skusila a uvidim ci to trosku pomoze 🙂 jednoznacne na to pravo mame a oni len vyuzivaju neskusenych a ktory neovladaju ich zakony formalitami a na to maju pravo oni tak to bezne vyuzivaju zial bohu sme pre nich pijavice a preto sa tak chovaju 😒

weronika888
autor
27. jan 2016

nie ja mamsvagriu na ambasade,tak som to skusila a uvidim ci to trosku pomoze 🙂 jednoznacne na to pravo mame a oni len vyuzivaju neskusenych a ktory neovladaju ich zakony formalitami a na to maju pravo oni tak to bezne vyuzivaju zial bohu sme pre nich pijavice a preto sa tak chovaju 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli