Je ešte nejaká možnosť vybavenia materskej?

donny83
10. okt 2013

Ahojte mamicky, po preskumani vsetkych moznych zakonov som zistila, ze pravdepodobne nebudem mat narok na matersku iba na rodickovsky prispevok. Momentalne som zamestanana od 15.07.2013, termin porodu mam 19.01.2013. Cely rok 2012 som pracovala na dohodu a potom som bola od 01.01.2013 nezamestnena. Po mojom skromnom prepocte som zistila,ze za do terminu porodu sa mi zarata cca 185 dni. Je nejaka moznost spatneho doplatenia zvysnych dni alebo nejake ine poistenie, ktore by aspon trosku navysilo moj rozpocet ? Za odpovede vopred dakujem. 🙂

zalka
16. dec 2013

@didi4 aj tá zadávateľka na tej stránke čo som pripla link má takú skúsenosť ináč by nebola napísala ... a prilepila to tam ...

denulka85
16. dec 2013

Baby chcem sa vás spýtať som tehotná a momentálne na úrade od 2. 9.som dostala vypoved a pred výpoveďou som bola pn 348 dni dnes som bola na sociálne a spĺňam 270 dni dpn a idem na rizikové a neviem či peniaze mi budú platiť počas celého tehotenstva ? Dakujem za každú odpoved

dena1973
17. dec 2013

@didi4 Aj mne to tak vychádza ako zalke, že to mohli brať ako nepravidelný príjem ak dohoda netrvala dlhšie ako mesiac....iné v tom nevidím, v čom by mal byť problém....Skús ešte to odvolanie. Za to nič nedáš...uvidíš, čo ti odpíšu....Skúsiť treba všetko....

didi4
19. dec 2013

@dena1973 jasne, napisala som odvolanie s tym,ze tieto dohody boli uzavrete na dobu neurcitu, takze nemohol nikto vediet, ze sa ukoncia po mesiaci. Este ma napada otazka,ci som do SP nemala vypisat to tlacivo k materskej z kazdej dohody osobitne, kedze pracovnicka v SP mi povedala,ze mi staci iba to jedno z TPP..

zalka
19. dec 2013

@didi4 nie nemohla si vypísať tlačivá z každého poistenia lebo nemáš pre každé poistenie 270 dní ... trebalo len z TPP vypísať tak ako si urobila

didi4
19. dec 2013

@zalka teda oni si to vedia v systeme bez problemov najst, ze tam mam zaplatenych viac dni ? ved aj logicky, ak som si tie odvody za nemocenske zaplatila, tak nechapem, preco je s tym taky problem..