Je lepšie ísť na predĺženú materskú alebo na úrad práce?

jenni791
11. máj 2011

neviem sa rozhodnuť či mám íst na urád práce alebo si dať predlženu matersku, vie mi niekto poradiť?

marianeta
11. máj 2011

@jenni791 Ja som sla na predlženu MD lebo ísť na UP nema pre mna vyznam kedže by som musela ponuknutu pracu odmietnuť lebo nemam kde dať maleho a za odmietnutie prace vyraduju z evidencie.A tak ci tak narok na podporu nemame po MD tak aspoň sa nemusím viazať na to že sa musím ísť podpísať.A zdrav. poisťovnu budeš mať hradenu tak či tak.

traktor
11. máj 2011

ja rovnako ako
@marianeta ..a aj pri matkovi tak planujem, ze pôjdem na predlzenu

jenni791
autor
12. máj 2011

no ja som pred materskou robila a držia mi tam miesto, len problém je v tom že som sa presťahovala, skusim sa ešte s nimi dohodnuť aby mi dali oni výpoved a tím pádom by som mala mať nárok aspon na podporu, či nie?

jenni791
autor
12. máj 2011

len teraz sa neviem rozodnuť čo je lepšie či ísť na podporu alebo na predlženu MD: len sa bojím že či to zvladneme ked na M:D: nedostanem vobec žiadne peniaze

sveti
12. máj 2011

@jenni791

pre narok na podporu je uplne jedno ci das vypoved ty, alebo zamestnavatel alebo dohoda....
Ja by som to urobila nasledovne...najskor by som sa zaevidovala na UP - ak budes mat podporu tak 6 mesiacov , potom by som sa z UP odhalsila a isla na tu predlzenu RD....

jenni791
autor
12. máj 2011

a to sa tak dá? nemusí ta predlžená materská hned po trojročnej?

sveti
13. máj 2011

neviem jedna moja znama bola najskor na UP asi po roka a potom sa odhlasila a teraz je na predlzenej RD /ale neplatenej/ , neviem podla mna sa to da.....mozno zareaguje este niekto

cartridge
13. máj 2011

Hádam sa to dá, ja som podobný prípad, doteraz som bola na ÚP po výpovedi zo zamestnania a teraz chcem ísť na neplatenú predĺženú RD - nevidím dôvod, prečo by to tak nemohlo byť - trošku si ma uviedla do pomykova. V pondelok mám ísť na ÚP, kde sa na to všetko popýtam a ak nikto "fundovaný" nedá odpoveď, napíšem, ako som pochodila.

cartridge
16. máj 2011

Prajem pekný večer, takže dnes som absolvovala návštevu ÚP a tam mi baba povedala, že môžem byť v evidencii na ÚP a zároveň môžem byť aj na neplatenej predĺženej RD? Mne sa to však nezdá - veď buď som nezamestnaná alebo som na RD, alebo sa mýlim? Čo je pre mňa z hľadiska financií výhodnejšie? Som už z toho úplne mimo a neviem, čo mám robiť. Prosím, poradíte mi?

macka01
17. máj 2011

sa mi nezdá,byť tam aj tam.Ber to tak,že aj na pracaku robia "tiež odborníci" 😀 Po RD môžeš ísť na podporu ak ti vznikne nárok,po pol roku naspäť na predlženú RD až do 6.rokov dieťaťa

sakura77
17. máj 2011

baby,lenze potom je tu problem so skolkou,ci vy sa chcete starat o deticky doma?lebo ked ste na up.,tak skolka ok,ale na predlzenej myslim len maxim 4 hodiny,nie?

adriana1712
17. máj 2011

Ja som bola 3 mesiace na UP a potom som sla na predlzenu MD, takze s tym by nemal byt problem. Myslim si, ze je vyhodnejsie byt na predlzenej Md ako na UP..poistne ti budu platit tak ci tak, a odpada aj povinnost chodievat sa hlasit na UP...okrem ineho..
byt na UP by bolo vyhodnejsie jedine v pripade, ze by si chcela najst pracu a dat dieta do skolky, lenze ako tubuz bolo spominane, ak by si nechela ist este do prace musela by si ich ponuky odmietat a vyradili by ta..a neviem ci za to niesu aj nejake poplatky...neviem.. 🙂

jenni791
autor
20. máj 2011

díky všetkým za rady. som si vybavila teraz že v práci mi daju ešte mesiac dovolenky a potom dám vypoved a mám sa íst hlasiť na urad práce. Tam by som mala mať nárok na podporu eraz neviem či 6 mesiacou , alebo 9 a potom už len socialku. A da sa potom ísť po tích 6, alebo 9 mes. naspať na predlženú matersku ,aj ked dieta nemá zdravotné problémy?

chruminka
20. máj 2011

a co treba na to aby mamina mohla ostat na predlzenej MD? Tusim dake potvrdenie od dr. alebo este daco viac?
A co ked deticky nebyvaju casto chore?len tak bezne?Da sa to aj vtedy?
Pytam sa lebo kamsoka mala malicku velmi chorlavu a koli tomu musela s nou ostat na predlzenej MD.