Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je možné dať dieťa do škôlky a neprísť o rodičovský?

martinkotamarka
17. jún 2016

Dobry ďen poprosila by som Vas o radu.. predlžily mi o rok rodičovský prispevok koli histaminovej intolerancii ..ale chcela by som ju dat na par hodin do skolky aby travila cas z detmi a nieco sa naucila..Je možné že mi rodičovský možu vziat? velmi pekne dakujem za radu..

majka99999
17. jún 2016

Ak mas predlzrny plateny, v pohode moze aj na cely den ist.

drobcek26l
17. jún 2016

Nie nemôžu ti ho vziať. Pokial ho mas predĺžený zo zdravotných dôvodov mozes normalne pracovať a aj dieťa môže byt cely den v škôlke. Ja to mam tak isto ja pracujem a syn chodí do skolky. Chod sa len odhlásiť s dôchodkového poistenia na SP kde výpises jedno tlačivo na odhlásenie platenia dôchodkového poistenia štátom. Bude ho uz platiť za teba tvoj zamestnávatel, nie štát.

angie2601
2. júl 2016

ja by som sa chcela opýtať, či mám nárok na rodičovský príspevok aj vtedy, keď dám dieťa do štátnej škôlky na celý deň v septembri 2016 a 3 roky bude mať až v decembri 2016. Do práce nastúpim až v decembri 2016. Dostala som totiž informáciu, že ak mi dieťa bude chodiť riadne do škôlky na celý deň, nemám už nárok na rodičovský príspevok...ak mi ho aj budú vyplácať, budem ho musieť vrátiť a platiť pokutu...vopred ďakujem za Vaše reakcie

alchemilkazltozelena
2. júl 2016

@angie2601 vacsiu hlupost som este nepocula

renie77
2. júl 2016

Rodicovsky prispevok ti patri do troch rokov veku ( do siestich rokov pri dietati s dlhodobo nepriaznivym zdrav.stavom ) bez ohladu na to ci je dieta v skolke ( je jedno v akej), taktiez mozes normalne pracovat....

veaaa
2. júl 2016

baby,ja som robila par mesiacov pocas predlzeneho rodicaku,od 1.7 som na rizikovom,co teraz,mozem brat pn aj rod.prispevok sucastne?

kleinko
5. júl 2016

Dobrý deň chcem sa spýtať chcem dat dcéru do škôlky a chcem vedieť či môžem stále poberať rodičovský príspevok a či môžem ostať doma kým je ona škôlke alebo mam ísť naspäť do práce ako to funguje

evittam
5. júl 2016

@kleinko Môžeš robiť čo len chceš do 3.rokov veku dieťaťa máš nárok na RP či pôjde do škôlky (tam máš nárok napríklad na príspevok na starostlivosť ak by si išla do práce), môžeš zostať doma, môžeš ísť do práce,......

Tu začni písať odpoveď...

Odošli