Je nutné dokladovanie príjmov ostatných osôb v domácnosti k pojednávaniu o výživnom?

katherine24
15. dec 2019

Dobry den mala by som otazku...s ex mame pojednavanie na 20teho januara ohladom vyzivneho pre malu....byvam u rodicov platim najomne ktore mame stanovene a na sud som davala aj cestne vyhlasenie mljej matky ktora pisomne potvrdzuje ze platim najomne a ze ostatne naklady mne a malej hradim sama....chcem sa spytat na papiery zo sudu kde je stanovene pojednavanie mam pisane ze mam dokladovat prijmy a vydavky kazdej soboy zojucej v spolocnej domacnosti....prosim vas ak moji rodicia s tym nechcu mat visc spolocne ,pomahaju ako vedia ale vyplatne pasky a ostatne veci mi odmietaju dat ako mam postupovat...viete my tu spolu zijeme ale ja mam svoj zivot ony svoj....a mam stanovene riadne najomnee...co mam eobit prosim?

evitka83
15. dec 2019

@katherine24 nie su ochotni dat ti ani vo forne cestneho prehlasenia? Nech ti spisu svoje svoje vydavky a prijmy na papier a podpisu rovnako ako vyhlasenie o najomnom

cacianka
15. dec 2019

My sme na sud vobec neuvadzali prijem rodičov.napisali sme "obaja dochodcovia" prispievam na naklady domacnosti 100e a ostatne vydavky si hradim sam( jedlo, hygiena, oblecenie a ine)

hipuska
15. dec 2019

@katherine24 divne, nedala by som. Na sude by som povedala, ze nevies aky maju prijem a,ze ty prispevas tolko. Ja mam to iste. Moj sudca neprihkiada ani na blocky- tie si mozes nazhanat. Jedine kruzky a skola. Tiez davam cestne o prispievani

cacianka
15. dec 2019

Keby boli otazky smerovane na prijem rodicov odpovedaj ze je to ich sukromna vec, oni nie su rodicia tvojho dieťaťa, ty a tvoje dieta máte také a take naklady, ste samostatná jednotka.oni nie su povinni za teba nieco platiť, poskytli ti strechu nad hlavou ale naklady su iba tvoje.

pribinak
15. dec 2019

@cacianka toto nie je celkom tak ako pises.
Tym ze s dietatom býva v ich domácnosti, da sa to chápať tak, ze su spolocne posudzovaní
Totiz ak je doma na rodičovskej asi sudkyňa nie je ochotna uveriť ze plati najom a aj si sama vari a tak

Ona moze dat cestné vyhlásenie, ze nevie a nepozná príjmu svojich rodicov a ze hospodári sama s dcerou

cacianka
15. dec 2019

@pribinak ano viem ze sa posudzujú všetci členovia v domacnosti, ale o dieta sa ma postarat otec a matka, nie stari rodičia

pribinak
15. dec 2019

@cacianka iste, je to povinnosť rodicov. Ale to ze býva ona u rodicov je dost ina situacia ako keby byvala sama

katherine24
autor
15. dec 2019

@pribinak ja chapem ale ja mam stanovene pevne najomne a moja mama dala uz cestne vyhlásenie ze si hradim vsetko sama a im davam najom tak naco im je ich prijem 🤷‍♀️ved my mame kazdy svoje zivoty

pribinak
15. dec 2019

@katherine24 ja chapem, ze ti ide o vela, ale zial takto to je