Je tonický plač dôvod na predĺženie rodičovskej?

erika8988
11. júl 2013

ahojte chcem sa informovat ... nemate niekto skusenost ci mi predlzia matersku ked ma maly Tonicky plac... to je ze ked place prestane dýchat ... cely sfialovie a neurologicka ma upozornila od 3 rokov sa to zhorsi ze zacne odpadavat... .. dakujem ...

cikyta
11. júl 2013

@erika8988 Záleží od kraja. Myslím, že ANO

maznacik007
11. júl 2013

ja si myslim ze nie .. to nie je diagnoza na dlhodobo nepriaznivy stav ... a uz to tu myslim niekto riesil

taketo stavy su u malych deti pomerne bezne ...staci fuknut do tvaricky, omyt vodou, prip. stipnut ak ine nezabera ... vyzera to hrozne ale dieta sa nezadusi ... netreba sa bat ...

moja dcera ked to mala az modrala a preslo to ... a viem tak o viacerych detickach ...neni to take neobvykle... tvoj je este maly ono to okolo tych troch rokov zvykne prejst

zigzag
11. júl 2013

@maznacik007 tak neviem, to ze ti dieta zmodrie mne osobne normalne nepride, ale kazdy mame asi ine normy co je normalne a co uz nie,
@erika8988 ja by som sa bala tiez o dieta,ked mava taketo stavy...

maznacik007
11. júl 2013

@zigzag skus si o tom nieco nastudovat skor to najdes pod pojmom afektivne zachvaty ... je to naozaj pomerne bezne ide o nezrelost CNS u dietata ktora sa este len vyvija ...

je to pomerne bezne napr u deti ktore su nadpriemerne nadane cize v istych oblastiach su vo vyvine velmi popredu a zasa ine nestihaju tie nervove napr. toto bol aj pripad mojej dcery

alebo u deti ktore su vystavene stresu a pod...

ale nejde o zivot .... vyzera to hrozne ale neohrozuje ich to ... 😉

katka1981
11. júl 2013

Neviem co je tonicky plac, ale su deti, ktore maju taky vzdor, ze stracaju vedomie, poznam take dievcatko, chyti hysak, modrie, maminka ho kriesi, boli u neurologicky, chytila ten stav aj u nej a povedala, ze je to vzdor a mala z toho vyrasta. mna by zaujimalo, ci to robi aj ked nie je s tebou alebo s otcom, kolektiv, skolka by mohli pomoct, tam sa deti chovaju inak ako doma. ako pise @maznacik007, pre vela ludi to normalne nie je, no lekari maju ini nazor. Aj kamaratova sestra to robila a uz ma 30 rokov, cize, to nie je ani novinka. Takze predpokladam, ze je to to co pises. A vekom sa to podla mna zhorsovat nebude, ale zavisi od toho, kedy dieta ma vrchol vzdoru.

katka1981
11. júl 2013

@maznacik007, presne.

zigzag
11. júl 2013

@maznacik007 no nevem, aj ked sa deti dusa tak modraju, a to znamena, ze sa nedokrvuje aj mozog, a to uz normalne nie je.... a ked jej dr povedala, ze sa to im to bude zhorsovat a maoze z toho aj odpadnut, tak banalita to nie je,,,,