Je tu niekto na predĺženej materskej?

sofia1
20. jún 2008

je tu niektorá na predlženej materskej,ktorá prestupila na materskú?dakujem 🙂

gapa
31. aug 2010

@katy2403
v zamestnaní ti nemôžu poskytnúť dlhšie RD, ak ide o zdravé dieťa. Jedine neplatené volno, ale za teba musi zamestnávatel platiť zdr. poist. z minima a ked dáš ročné zúčt. zdr. poistenia, tak poisttné vrátia).

od 3och rokov už z UPSVaR nemáš nárok na rodič.príspevok

Ale v soc.poistovni a aj zdrav. poistovni môžeš byť nadalej poistencom štátu ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6 rokov, teda dôchodkovo (ak si si sama dala prihlášku v SP) a aj zdravotne.

bubinko83
29. okt 2010

@gapa ,a ako je to kedže som počas materskej dostala vypoved v praci(čiže nezamestnana) a cca o rok dam bude mat maly 3 roky a ja by som si chcela matersku predlžit nie zo zdr.dovodov.Platim si aj DNPO ale to asi stym nič nema.Chcem sa spytat či mam na niečo narok čo sa tyka financii alebo nie? Alebo ak sa chcem starat o dieta do 6 rokov musim si vypisat tu prihlašku v SP? V tom pripade by som ho nemohla dat do školky vobec? Dakujem za odpoved.

bubinko83
29. okt 2010

@gapa a ešte sa chcem spytat ako je to kedže som počas PN v tehotenstve dostala vypoved od zamestnavatela v skušobnej dobe ? Ta vypoved ešte nenadobudla splatnost alebo ako? Kedže som bola na rizikovom tehu ,potom som prešla hned na matersku.Asi v tomto pripade nemam na narok ani na podporu v nezamestnanosti? či?dakujem

bubinko83
29. okt 2010

@gapa možeš mi odpovedat aj do IP.Dakujem

vivinkalinka
31. aug 2011

Mam synčeka po operácii srdiečka lekárka mi povedala ze mam nárok na predlženie materskej narodil sa 30 .9.2008.a ja neviem ci mam ziadost posielat uz teraz alebo az po dátume narodenia. Dakujem

bianka1
31. aug 2011

@vivinkalinka ahoj môj malý sa narodil 31.10.08 a dnes som bola zaniesť žiadosť na urad 😉

vivinkalinka
31. aug 2011

Tak to aby som si pohla ďakujem

zuzka2701
13. dec 2011

Ahoj no neviem ak mas njake potvrdenia od lekarov ze crka bola chora

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...