Kam zaniesť papier na materskú?
22. máj 2013
Ahojte 🙂 Od zajtra ma doki vypísala na MD. Bola som zaevidovaná na urade prace tak som to tam bola vcera zaniesť. A tam mi povedali že originál mam zaniesť na socialku až keď sa mi malý narodí má to tak byť či som to zle pochopila. Aby o mne vedeli že idem na MD.
Nemám narok na MD aj ked 270dní pred porodom som bola nemocensky poistená?
@monika291
záleží, kedy ti nem.poistenie skončilo. Nestačí mať len 270dní dva roky pred pôrodom, druhá podstatná podmienka je trvanie poistenia v den nástupu na md alebo byť v tzv. ochrannej lehote po ukončení nem.poistenia. Ak ti skončilo nem.poistenie v čase tehotenstva, tak nárok budeš mať (aj ked sú aj dalšie podmienky, ktoré treba splniť)

@monika291 ak si bola na UP, tak na md nemas narok. papier zanes na socialku, pride Ti vyrozumenie, ze nemas narok na md. s tym chod na UP, odkial budes dostavat rodicak odo dna narodenia dietata. a nezabudni ist potom aj na zdravotnu sa nahlasit, ze si na rodicovskej dovolenke