Karanténa a vyplatenie materskej na pošte

matulka282
14. nov 2021

Dobrý deň, máte niekto skúsenosť s tým,že keď som v karanténe ako mám postupovať na prevzatie peňazí na pošte, môžem splnomocnit manžela? alebo neviete poradiť ako postupovať? Lebo materská mi príde 18. a vyplácajú len do 27. V mesiaci a to budem ešte v karanténe..

zuzkaa1991
14. nov 2021

@matulka282 ak mate rovnake priezvisko adresu manzelovi sa vyplati splnomocnenie neplati pri davkach ;) len manzel manželka môžu prevzat pri vyssich spomenutých podmienkach

mogaa
14. nov 2021

@matulka282 kludne prídi podávku 28😉peniaze ostávajú na pošte ešte pár dní až otom ich vracajú do SP a ak by sa aj vrátili, požiada sa o znovuvyplatenie 😉ale pár dní ešte ostávajú na pošte.....niekedy ani poštárka nestihne mamičku, či ju nezastihne, takže žiadny stres, vyberieš ich po karanténe

nelca84
14. nov 2021

@mogaa nemas pravdu, po poslednom dni vyplacania system uz nepusti davku k vyplate, takze jedine, ak jej da postarka zo svojho...

mogaa
14. nov 2021

@nelca84 no neviem....sestra s dala zaslať PN poštou a dostala sa k nej až po týždni😉keď sa "našla" na pošte😉 ale teda ano, išlo o PN-ku

nelca84
14. nov 2021

@mogaa to jej ale prislo asi postovou poukazkou, ta ma svoju splatnost, myslim 18 dni. Autorka hovori o davke vyplacanej okresnym okruhom, ktore sa vyplacaju od 18.-27. dna v mesiaci. Takze nemiesaj hrusky s jablkami.

nelca84
14. nov 2021

@matulka282 dnes je este len 14-teho. Neni karantena 10 dni? A ako bolo napisane vyssie, davku moze prevziat manzel, ak teda tiez nie je v karantene.

mogaa
14. nov 2021

@matulka282 normálne si zavolaj na vašu poštu, určite to v prípade karantény vedia nejako poriešiť, tieto veci musia mať ošetrené.

nelca84
14. nov 2021

@mogaa nevedia, nechapes, ze system sa uzavrie a zoznam nevyplatenych davok sa odosle do socialnej poistovne, ktora ich posle adresatovi inym sposobom. Robim s tym vyse 10 rokov, tak viem co hovorim.

zuzkaa1991
14. nov 2021

Moze zavolat na postu a poziadat ze doručovatelka donesie len neviem ake su podmienky ak je adresát v karantene ;) som bývaly zamestnanec takze určite po danom termíne sa neda vyplatit modry papier system nedovolí....preto je lepsie na ucet ;) ale ako som pisala.manzel môže ist vybrat pri daných podmienok

matulka282
autor
17. nov 2021

@nelca84 nepovedala som že som v karanténe od 14 nepotrebujem tu veci riešiť do podrobností...pýtala som sa na skúsenosť ako to je počas karantény ..

nelca84
17. nov 2021

@matulka282 plati co som napisala, ak nevyzdvihnes do 27. materska sa vracia do soc. poistovne