Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy a kde vybavovať neplatenú rodičovskú?

mecenga
28. nov 2012

Ahojte babenky mám otázočku poradte. Malý bude mať 22.12.2012 tri roky. Chcem ísť na predlženú materskú, samozrejme neplatenú. Kam mám ísť? Mám to ísť vybavovať pred dátumom, alebo po? No bojím sa ako tu bude medzi sviatkami, aby som potom nemusela paltiť zaravotné atď.? Dúfam, že som to napísala dosť jasné. Ďakujem 😀

mummy01
28. nov 2012

@mecenga ja som bola teraz vybavovat,sice platenu ale maly ma 3 az v january.Treba ist na Upsvar,susedka bola vybavovat neplatenu na druhy den po narodkach ale skus si tam zavolat,urcite ti poradia.Ja som volala a poradili presne ako postupovat.

polyana
28. nov 2012

@mecenga ja som to síce riešila už dávnejšie, ale pokial si pamtám,tak do 8 dní treba oznámiť zdravotnej poistovni,že ostávaš doma ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Oni ti tam dajú vyplniť nejaké tlačivo-čestné prehlásenie alebo také niečo. Ak si sa pri narodení dieťaťa nahlasovala do sociálnej poistovne- tak to ti ide automaticky dalej až do 6 roku života dieťaťa. Takže tam to oznamovať nemusíš. A čo sa týka uradu práce, tak ja som tam nič nenahlasovala, lebo mne bolo povedané, že s neplatenou rodičovskou dovolenkou oni nič nemajú -takže tam som nebola. Ale niektoré ženy, čo som tu tak postrehla, tak boli na úrade pre potvrdenie o ukončení rodičovskej do 3 rokov a s tým potvrdením isli na zdravotnú poistovnu. Ale odo mna nič také nepýtali. Takže to už uvidíš, či budú pýtať. Asi tak si to pamätam.

mecenga
autor
28. nov 2012

dík tak tam radšej zavolám 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli