Kedy mam nárok na materskú počítanú z mojej mzdy?

ann222
5. nov 2019

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ze ak som ostala tehotná ale pracovná zmluva na dobu určitú mi konci 29.2.2020, a ja nastúpim na materskú niekedy koncom marca/začiatkom aprila cca, ale asi už budem na úrade práce (pochybujem ze mi predĺžia) tak mam nárok na tu materskú tu ktorá sa počíta z mojej mzdy co som mala u zamestnávateľa? Alebo už nie? Aj keď som odrobila rok. Ďakujem za všetky odpovede, dosť mi to pomôže

natalindaaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
5. nov 2019

@ann222 Ak splnis podmienky nemocenskeho poistenia aspon 270 dni za posldne 2 roky a zaroven bude poistenie aktivne alebo budes v ochrannej lehote, tak narok na matersku mat budes.
Ak ti zmluvu nepredlzia, tak budes v ochrannej lehote, to je uz iste.

@natalindaaaaa Odkial vies ci splna 270 dni?

Co sa tyka vysky materskej, cize z coho bude vypocitaa, tak sa berie do uvahy predchadzajuci kalendarny rok ako ten, kedy nastupujes na MD. Cize u teba je rozhodujuci rok 2019.

veronikaszabova
5. nov 2019

@ann222 suhlas s Fokuska.
Ak ti skonci PP, bez na PN az do nastupu na matersku. Nemusis sa ist evidovat na Upsvar

zalka
5. nov 2019

@fokuska zadávateľka splňa podmienku 270 dní poistenia .. ved sama píše ,, " Aj keď som odrobila rok. "
@ann222 nezabudni v OL musíš nastúpiť na MD presne 6t pred termínom pôrodu, nemôžeš nastúpiť 8 t pred termínom ani v iný dátum.

fokuska
5. nov 2019

@zalka Jaaaj to som prehliadla... registrovala som datum kedy PP konci ale nevedela som zaciatok :D pardon.... tym padom ano, ma splnene.

ann222
autor
6. nov 2019

@fokuska ďakujem veľmi pekne, konečne v tom mam trosku jasno 🙂