Kedy mám žiadať o prídavky na dieťa?

erienka
24. apr 2013

Mozno hlupa otazka, no nie je mi jasne, kedy mam ziadat o pridavky na dieta. Vyplacaju sa az po vyplateni materskej a rodicovskeho prispevku, t.j. po 3 rokoch od narodenia dietata? Dakujem

xlucia
24. apr 2013

@erienka hned ako dostanes rodny list, tak ho okopiruj a daj manzelovi do roboty a on bude dostavat hned. kludne to zadaj na tvoj ucet
narok mas na pridavky od narodenia
vybavuje sa to na upsvare

moni244
24. apr 2013

@erienka ja som žiadosť o prídavky na dieťa niesla spolu s papiermi na príspevok a príplatok k príspevku keď mala moja dcéra 2 mesiace a normálne mi prídavky chodia každý mesiac. Vyplatili mi spätne tie 2 mesiace a teraz už prišli samostatne prídavky

stanislavao
24. apr 2013

pridavok na dieta je od narodenia a vybavujete to hned, ako aj matersku.

gapa
24. apr 2013

@erienka
súhlasím s moni244, spolu s príspevkom na dieťa a treba do 6mesiacov požiadať, aby si ani o mesiac z nároku neprišla (po 6mesiacoch totiž nárok zaniká, tada dá sa žiadať len cca 6mesiacov dozadu o prídavky, nie viac spätne).

veronikabottova123
9. máj 2013

dobri vecer a ak som si hned s mazerskou nevibavila pridavki na dieta da sa to aj potom ci uz nie lebo na socialnej mi povedali ze az po pol roku ma niekto s tim skusenosti som slobodna mamicka

silvia1406
14. máj 2013

ahojte, vie mi niekto povedať ako sa mám dopracovať k rodinným prídavkam na dieťa, ak bývalý partner pracuje vo švajčiarsku? Na slovensku mi ich zrušili a mám si o ne požiadať vo švajci... Papiere som už dala svojmu ex vo februári ale zatial žiadna odpoveď. Možem sa ja obrátiť na nejaký urad vo švajci??