Kedy mi príde prvýkrát materská?

vojtasova
27. feb 2020

Maminky ahojte (hlavne prvorodičky) chcem sa opýtať kedy mi príde prvýkrát materská ?
Termín mám 4.03 a ešte mi stále neprišla..naposledy mi prišla len pn. Teraz mi príde už materská ? Či ako to je ?

fridi96
27. feb 2020

A podávala si papiere na materskú ? Dr musí ukončiť PN a potvrdiť materskú pred pôrodom 6 alebo 8 týždňov a poslať treba papiere do sociálnej poisťovne....odkial by mali vedieť keď si nič neriešila ? Už aj za február by si mala materskú takto si prišla o peniaze

evittam
27. feb 2020

@vojtasova Prečo hlavne prvorodicky? Co sa tyka MD ak mas nárok tak jeto rovnaké ci si prvorodička alebo cakas neviem kolke dieťa.
No nástup na MD si mala 8.alebo 22.1. Kedy si podala žiadosť o MD do SP. Ak vcas tak si mala iz dostat cast PN za január a cast MD.

evittam
27. feb 2020

@fridi96 Za február by nemala MD. Tu dostane az v marci.

fridi96
27. feb 2020

@evittam áno tak som si myslela 🙂

vojtasova
autor
27. feb 2020

@fridi96 ano podala, ukončená PN..bola. papiere zanesené.

vojtasova
autor
27. feb 2020

Mne len minulý mesiac k 13 dnu prišlo 320€ a to bola ešte pn.. či ?

veronikaszabova
27. feb 2020

@vojtasova tak ty musis vediet, co ti doslo. My to nemame odkial vediet.

vojtasova
autor
27. feb 2020

@veronikaszabova nemusíte byť nepríjemná nemám s tým skúsenosť tak sa pýtam. 🤷🏽‍♀️

veronikaszabova
27. feb 2020

@vojtasova ved prisli ti € - a nevies odkial?
Ved pozri IB a platbu

vojtasova
autor
27. feb 2020

Ešte som neporodila takže .. tak , prvýkrát som prvorodička a niečo také riešim.🤰 A ak vám robí problém odpovedať tak prepáčte 🙂

veronikaszabova
27. feb 2020

Ja nie som neprijemna, ale ved my nemame odkial vediet, kolko mas PN, kolko budes mat MP, dokedy si bola PN... chapes?
A ozaj nejde o to, ci si prvorodicka, tak ako ti napisala @evittam

vojtasova
autor
27. feb 2020

Áno prišlo mi 15.2 sociálna dávka nemocenska ale materská nie tak..tak sa pýtam..

evittam
27. feb 2020

@vojtasova Nikto tu nie je neprijemny. Slusne sme ti to vysvetlili. Ak ti neprisla MD tak ries na SP a ci boli doručené doklady. Kedy si doručila žiadosť o MD?

veronikaszabova
27. feb 2020

Na socialke si sa bola informovat, preco ti neposlali MP za januar?

fridi96
28. feb 2020

@vojtasova to nikto nepozerá či si už porodila alebo nie pred termínom pôrodu 6-8 týždňov ideš na materskú to je fuk kedy rodíš