Kedy na materskú 😊

mayla90
11. júl 2018

Kto mi poradí kedy ist na materskú 🙏🏽 Termin pôrodu mám 27.92018

ukulela
11. júl 2018

6 tyzdnov pred planovanym terminom porodu. 16.8.by to malo byt - vypisuje to lekar.

jana2412
12. júl 2018

Ja som mala termín pôrodu 8.5.2018 a materska mi začala 27.3 z dôvodu že som vlastne aj zamestnana inak keď si neni zamestnaná tak mesiac pred pôrodom máš materskú... Ale na knižke by si to mala mat napísané kedy to začína materská

myjusiatko
12. júl 2018

Materska zacina 6-8 tyzdnov pred terminom porodu. Mozes si sama zvolit kedy nastupis ktorykolvek den v tomto rozmezi. Snad sa ozve nejaka uctovnicka, ktora poradi, ci mas nejaky rozdiel v tom, kedy nastupis, co sa tyka nasledne dovolenky/rodicovskeho prispevku.

zdenkanikolka
12. júl 2018

6-8 týždňov pred pôrodom-záleží na dohode s lekárom 🙂

ukulela
12. júl 2018

@myjusiatko nie som si ista, ci si moze zvolit ... zalezi najma od lekara, kedy vypise.

myjusiatko
12. júl 2018

@ukulela mozes si zvolit, ja som si ista. Lekar s tym nic nema, tomu to oznamis. Je tam len nejake obmedzenie, nieco smochrannou lehotou. Ale ak je pani normalne zamestnana, je to len a len na nej. Info na webe soc. poistovne.

sasesoe
12. júl 2018

@myjusiatko ano, zvycajne sa chodi tych 6 tyzdnov pred terminom, v pripade rizikoveho/ problemov moze sa aj skor - tych 8 tyzdnov je "hranica", ako sa to oplati konkretne
@mayla90 zavisi ci robi al nie. Ci je na pn, a na aku dlhu md ma narok. (Vydata zena s 1 dietatim tusim 34 tyzdnov, inak sa to moze mierne lisit). No a s RP je tam taka sranda, ze ten vznika za aj jesiny den v mesiaci ked je narok, tzn ak konci md 30teho, ale mesiac ma 31 dni tak za ten mesiac distane aj cely RP, pricom MD len za pocet kalemdarnych dni. Teoretickt ide o to, ci radsej pred md ostat v praci dlhsie a dostat viac na vyplatu alebo po md dostat skor rp. Tiez ci ma v plane po md vratit sa do prace, cerpat pn/dovolenku(pocas dovolenky mozes dostat vypoved) alebo ist rovno na rd... pripadne moze ist potom na md manzel (partner) a hlavne potom pri nom sa to oplati lepsie prepocitat a neist od 1veho v mesiaci ale nejaky iny den.

siska53
12. júl 2018

@mayla90 mozes ist 6-8t. Pred porodom.. ja by som.sla tych 8t. A tak som.aj sla.