icon

Kedy nastúpiť na materskú ak som nebola zamestnaná?

avatar
santeen
19. sep 2010

ahojte chcela by som sa spytat nejakej dobrej duse co by mi vedela poradit ohladom nastupu na MD,Kedy by som mala nastupit na MD, bola som vsak nezamestnana dovtedy studovala externe , ale neplatila som do poistovne dobrovol poistenie takze mi narok na matersku dov nevznikne, iba ten rodic. prispevok s pridavkom na Dieta ale aj to ( len po narodeni D.), tak kedy vlastne nastupit na MD? asi je to jedno,aj tak nic poberat nebudem, ze !
Poradte mi prosim! Dakujem.

avatar
sssimi
19. sep 2010

Žena, ktorá precuje má nárok na materskú 6 až 8 tt pred predpokladaným termínom pôrodu, ale ty keďže nie si zamestnana, alebo si teda ani nebola máš nárok na tých 165€ (alebo koľko to je) až po narodení dieťaťa.