Kedy podať žiadosť o rodičovský príspevok?

smejkachichi
22. jún 2018

Ahoj, chcela by som sa spytat, v novembri bude mat syn 3 roky, ale teraz v maji sa nam narodilo druhe dieta. treba si podat ziadost pre druheho uz teraz? alebo az v novembri, lebo na upsvr.sk som nasla toto:
Nárok na rodičovský príspevok nevzniká, ak oprávnená osoba je rodič ďalšieho dieťaťa:
na zabezpečenie riadnej starostlivosti o toto ( zverené) dieťa sa poskytuje rodičovský príspevok.

Tak teraz tomu nerozumiem... dakujem za rady 🙂

majusqa77
22. jún 2018

ako kde. niekde chcu aby sa prepisal hned po narodeni na mensie dieta, niekde az ked starsie dovrsi 3 roky. pojdes vybavovat pridavky, tak sa spytaj

lubik87
22. jún 2018

@smejkachichi no až máš nárok na materské tak si riešiť najskôr to a deň po ukončení md choď na socialku zobrať potvrdenie o ukončení MD a s tým.na úrad práce tam.ti dajú kopec papierov tie treba vypísať doložiť RL dieťaťa a originál k nahliadnutiu a je to . Pokiaľ si len na rodičovskom tak rovno na úrad práce aj s RL dieťaťa.

lubik87
22. jún 2018

@smejkachichi vždy poberas na mladšie dieťa..

smejkachichi
autor
22. jún 2018

Dobre ďakujem vám, na materskú som nemala nárok takze hned idem z rodičovského na rodičovský ☺

katuska74
26. jan 2019

Aj tak treba potvrdenie o Tom že nemáte nárok na materskú od soc poisťovní a treba si vypýtať tlačivo žiadosť o ďalšie narodené dieťa oni vám vysvetlia čo a ako keďže vás starší ešte nemá tri roky tak je na to tlačivo ine