Kedy príde na účet OČR v čase koronavírusu?

lenkazajka
9. apr 2020

Ahojte neviete náhodou kedy príde ocr počas korony na účet?

extempore
9. apr 2020

Za apríl pride do 15.maja

elanor
9. apr 2020

maju toho vela, takze tazko povedat. Bezne chodi OCR okolo 15-18. v mesiaci, a obcas este ku koncu mesiaca.
Teraz ani srnka netusi, co a kedy a kolko vobec postihaju. Tie pracovnicky su len ludia, nie su to stroje. Tak s tym treba pocitat.

veronikaszabova
9. apr 2020

@lenkazajka citala som, ze marcove budu vyplacat pravdepodobne az v maji. Maju toho vela.
A soc.poistovna ma na rozhodnutie o naroku 60 dní od začatia konania.

dudka121
9. apr 2020

@veronikaszabova tiez ked som volala do SP tak mi povedali , ze tam maju vela tak ze aj mozno v Juni ☹

veronikaszabova
9. apr 2020

@dudka121 tak vies, posles OCR v marci - maju 60 dni, poslat € mozu az v juni 🤷‍♀️🤷‍♀️

elenatomasova
9. apr 2020

Panabeka a kto nemá iný príjem tak čo inkaso tiež počká do mája?

veronikaszabova
9. apr 2020

@elenatomasova aj pri normalnej očr je lehota 60 dni. Je to smutne, ale trebalo s tym ratat - v marci im na stol pribudlo cez 100 000 očr...

evittam
9. apr 2020

@elenatomasova Panabeka co takto trošku finančnej gramotnosti? A nespoliehat sa na sociálne davky?

kopytko03
9. apr 2020

Spracovávať žiadosti budú postupne ako prichádzali, takže niektorým príde OČR už v apríli, niektorým v máji a niektorým v júni

elenatomasova
9. apr 2020

@evittam mňa sa to netýka...len si myslím že je veľa mladých čo počítajú každú korunu nie?

evittam
9. apr 2020

@elenatomasova No to je presne ten problém ci mladých ci starych o ktorom píšem.

ovaaa
10. apr 2020

Vela ludi pracuje za minimalku, su v podnajmoch, matky na rodic.dovolenke, slobodne matky, ludia prisli o zamestnanie atd nie kazdy ma fin.usporu a ak maju tak po par mesiacoch je po nej.. Ak niekto zil z huby do huby pred korona a teraz aj z toho mala ma 55% z platu, musi byt doma z dietatom a ma cakat 2 mesiace na Ocr tak je to likvidacne.

876109
14. apr 2020

Mne prislo rozhodnutie velmi rychlo..Urcite sa snazia aby bolo vsetko vybavene ale naozaj maju toho urcite vela.

nafla
16. apr 2020

@evittam ach jaj zase len kopnut do niekoho musis

evittam
16. apr 2020

@nafla Ja nikde nekopem. Ty okrem rypania mas co k diskusii?

nafla
16. apr 2020

@evittam vies ono to je retazova reakcia ty si zacala rypat tak niekto rypol do teba....pekny den prajem

nafla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
16. apr 2020

@nafla Ale ja nikde nerypem. To je rozdiel. Maj sa.

mondejs
17. apr 2020

@876109 a môžem sa opýtať za ako dlho prišlo rozhodnutie ?? Mne neprišlo vôbec nič a očr podaná 17.3.

nika2212
23. apr 2020

@mondejs ja som očr podavala 10.3 a doslo mi rozhodnutie včera zo Socialky a ze dnes posielaju 23.4 na účet mne aj dalsim očr

kopytko03
23. apr 2020

@mondejs ja som podávala žiadosť 16.3. a netušila som, či ju dostali. Na konci mesiaca som posielala čestné prehlásenie, o ktorom som dostala potvrdenie že ho prijali. No, a predvčerom mi volala pani zo SP že majú moju žiadosť, akurát ju začala spracovávať, ale nemajú čestné prehlásenie 😂

ana_mt
23. apr 2020

@evittam myslite ze kazda jedna by sa spoliehala na davky? Zavreli skoly dieta ku starkym ist nemoze a co taka slobodna matka? Mne zavreli robotu pracujem za minimalnu priatel tiez platime podnajom o akej financnej gramotnosti hovorite? Mam dieta autistu a myslim ze ani jedna to teraz nema lahke !ucty sa sa same nezaplatia

evittam
23. apr 2020

@ana_mt O takej ze treba odkladat na podobné situácie ako nastala teraz, moze sa stať tebe ci otcovi dieťaťa hocičo prídete o príjem a podobne
O tom píšem-o finančnej gramotnosti.
Ja platím to iste co pises, mame dve deti, tiež zavreli skolu, skolku a necakam ze mi hneď pridu davky aj keby potesilo. Ale našťastie sa nespoliehame na štát a statne inštitúcie.

ana_mt
23. apr 2020

@evittam niektori ziju s vyplaty do vyplaty a odkladat s minimalnej mzdy ?? Vy to viete? Asi vas muz nepracuje za minimalku ani vy ked dokazete usetrit nejdem sa hadat len som chcela poukazat nato ze dnes to nema nikto lahke! Aby sme sa tu osocovali

evittam
23. apr 2020

@ana_mt Ja nikoho neosocujem. Viem co je zit s minimálky a vzdy sa da ušetriť. Len ti co majú minimalku by nesmeli mat telofony, televízory a ine nepotrebne veci na splatky a potom by bolo aj na odloženie. Niektorí dovolenky na splátky, Vianoce na splatky a neviem co-stara dobrá rada-prikryvam sa len takou perinou na aku mam. Stále ako pisem-financna gramotnost.
A nie nerobím za minimalku ani muz, uz nastastie ale velmi dobre viem ako sa tak žije a prešli sme tym obdobim.

ana_mt
23. apr 2020

@evittam ja pracujem za minimalku mam dieta s autismom a alergiami tam treba kopec penazi neminam za blbosti a neda sa to a sme radi ze mame zaplatenu strechu nad hlavou co tiez neni mala suma a jedlo je tiez polozka myslite ze som dobrovolne doma? A telefon v dnesnej dobe ma hocikto je taka doba a ano musim splacat kedze som si musela dat urobit zuby aby som nechodila strbava pekny den prajem

evittam
23. apr 2020

@ana_mt Kazdy mame svoje. Ja nikoho nikde neodsuzujem a verím a viem ze je to tazke. Si jedna z mala čo to ma ako pises. Inak su ľudia co chcu všetky davky a nemaju na nic lebo maju co pisem.... bohuzial.
A ano telefón ma každý ale je rozdiel ze musim mat Iphone za par sto-tisic eur a splácam alebo si kupim len co potrebujem-opakujem nepisem o tebe.😉