Kedy sa zamestnať, aby mi to sociálna poisťovňa uznala do výpočtu materskej dávky?

zajaciq
9. sep 2022

Ahojte, do 30.11.2021 som bola v TPP v subehu so SZCO činnosťou. Od tohto terminu som len SZCO. Termin porodu mam predbezne stanoveny na 25.4., nastup na matersku cca 14.3.2023. Moja otazka je, ked mi treba este cca 55 dni do tych 270dni a nove zamestnanie ma trvat aspoň 90 dni, aby sa z neho vyrataval DVzaklad, staci mi nastupit napr od 1.11.2022?
A dalsia otazka sa tyka vysky DVZ, ak si platim najnizsie odvody ako SZCO a chcela by som maximalizovat DVZ, dobre pocitam, ze by mi stačilo plat cca 1800eur v hrubom, aby mi SP v kombinacii z oboch odvodov vypocitala max vysku materskej? Vdaka za vase postrehy.

pondelok01
9. sep 2022

@zajaciq na aktualne najvyssi DVZ potrebujes hrubu mzdu cca 2200€. Ratat sa to bude iba z noveho PP, ak bude trvat dlhsie ako 90 dni. Z dvoch by sa ti to ratalo iba ak by si v oboch splnala podmienku 270 dni NP.

zajaciq
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pondelok01
9. sep 2022

@zajaciq ale z noveho pomeru uz 270 dni nestihnes, takze z neho subeh nebude. Bud mat novy pomer aspon 90 dni, a bude sa to len z toho pocitat (zivnost pauznut). Inak sa to bude ratat zbroho, co si si platila v ako szco v roku 2022.

zajaciq
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz