Kedy ste išli prvýkrát s dieťaťom do bazéna?

marta1315
3. aug 2017

Ahojte. Chcem sa len opýtať, že kedy ste šli prvý krát s dieťaťom do bazéna? Ja mam este len 2 mesačne a chcela by som na druhý rok ist na kúpalisko keď už bude mať rok. Len sa bojím ci to nieje príliš skoro a ak nie, či mu ta chladná voda nebude vadiť. Ďakujem 😁

deti95060810
3. aug 2017

chodia už aj s ročným na kúpalisko. Minulý rok som na kúpalisku videla maminku s takým malilinkým bábom, že som mala pocit že sa bábo narodilo práve na kúpalisku... 😀

pininka
3. aug 2017

@marta1315 my sme boli teraz v rajeckych a malu trojmesacnu sme vzdy na 15 minut dali do bazena s nami. Je to ale krity bazen a ma teplu vodu a aj mimo bazena je teplo. Inak som uz s rocnymi chodila do normalneho bazena. Ale vzdy ked vysli von, rovno vyzliect plavky.

drobcek26l
3. aug 2017

S ročným kľudne mozes ísť nieje to zavčasu. Ja som so synom bola prvýkrát ked mal 10 mesiacov, voda mala 26 stupňov a bolo to super. Teraz čakám druhé dieta a urcite už tak v pol roku pôjdeme do vodičky. Veď napríklad baby plávanie je už aj od 3 mesiacov

nika898
3. aug 2017

Ja som so syncekom zacala chodit na baby plavanie ked mal 7 mesiacov a na plavaren sme isli ked mal 9 mesiacov. Najprv do teplej vody a potom sme skusili ist do velkeho plaveckeho bazena kde mne bola zima a jemu cuduj sa svetu sa pacilo viac ako v teplej vode 😀 treba skusit ale myslim ze od pol roka mozete chodit na baby plavanie a potom aj normalne bazeny 😉

lulula12
3. aug 2017

Zalezi na tebe, niektore chodia uz uplne od malinkeho babatka ako pisala deti95060810, fakt, ze by si povedala, ze sa pred nedavnom narodilo ale ide aj o to kde s nim chces chodit plavat, respektive sa kupat, ja by som napriklad male dieta nebrala len tak na kupalisko, na to podla mna este maju cas do nejakych dvoch troch rokov ale doma do bazenika kludne a na take plavanie s detickami chodia baby s detmi aj od nejakeho roka alebo aj skor

zabina27
3. aug 2017

my sme so syncekom chodili od cca jeho 5 mesiacov, do kupelov, do teplejsej vody, na kupko sme ho bravali, ked mal rok aj tie 2 mesiace (je majovy), v pohode, pacilo sa mu to, nikdy mu nic nebolo (klop klop), minuly rok sme neboli, lebo sme mali malicku dcerku... no a ta neviem, kedy sa bude moct kupat - na jar mala zapal obliciek a ma zakazane sa kupat, minimalne toto leto vo verejnych bazenoch, jedine ked tak v mori alebo v nafukanom s nasou vodou, ale najlepsie len sama v bazeniku (no ale kupe sa aj s bratom). mne nefrologicka povedala, ze by vrazdila rodicov, ked vidi male dievcatka v kupacich plienkach vo verejnych bazenoch... tak si vyber 😕 este ked sme chodili na jesen na kontroly k neurologicke, tak ta zase hovorila, ze baby plavanie je super pre babatka. takze zalezi, z akej oblasti - pre svaly je to urcite super, ked sa babo hybe vo vacsej vode, ako len vo vani alebo s trochou vody v nafukovacom, ale zase z hladiska tych mocovych ciest (asi aj z gynek. hladiska, v niektorych vodach dostat aj problemy s ockami, uskami, plesne..) to az taka vyhra nie je...
najlepsie je teda asi more alebo domaci bazen, kde vies, aka je voda a kto sa tam namoci...
no a co sa chladnej vody tyka - ak to dietatu bude vadit, neboj sa, da ti to najavo 😀 pokial je horuco, tak to ani tak nevadi, ale napr. na plavarni moze prechladnut, ked sa dlho clapoce v chladnejsej

tristanka
3. aug 2017

My sme boli 1. krát keď mala 5 mesiacov, bola to veeľká radosť 🙂 ale v takej teplejšej vode

bobana297
3. aug 2017

@nika898 aj nas maly je radsej v tej studenej vode kde plava v kolesi ako v tom teplom detskom 😂😂

prvosienka7
3. aug 2017

Na kúpalisko by som dieťa zobrala možno tak od roka ale tiež som čítala, že na to baby plávanie sa kľudne môže ísť aj skôr, že to bábätku iba pomôže. My ešte len čakáme takže uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme. Bábo bude októbrové takže možno budúci rok nejak koncom leta by sme s ním už aj možno mohli vybehnúť

nika898
3. aug 2017

@bobana297 nas koleso nechce takze len na rukach 😀

vlockasnehu
3. aug 2017

Pre male deti je idealna voda o teplote 32-33 st.C. Problem je, ze v takejto teplej vode sa najrychlejsie mnozia bakterie, tak by mal byt hygienicky na najvyssej urovni. Idealne, aby bol urceny len na plavanie malych deti. Ak takyto bazen najdes, je to super. Co sa tyka udrziavania hygieny, jednorazove plavky do vody nie su ohladom potrebnej vysokej hygieny pre kupania malych deti dostacujuce. Moc prepustia, stolicu takisto, dokonca neochrania ani kozu dietata pred kontaktom s pripadne uz infikovanou vodou z bazena. Idealne, a v zahranici a v niektorych plaveckych jasliach aj u nas su z hladiska hygieny specialne neoprenove plavky/plienky. Takze tu mas poziadavky na idealny bazen pre dieta. Otazne je, ci taky vo svojom okoli najdes. Kazde znizenie idealu prinasa urcite riziko. Bud riziko infekcie, alebo riziko podchladenia. Samozrejme, nemusi prist k ziadnemu ochoreniu (vacsina mamiciek ma len dobre skusenosti), ale moze (s tym musis trocku pocitat).

vlockasnehu
3. aug 2017

Inak ja som so starsou zacala chodit do bazenu az vo veku 3 rokov (chcela som povodne vo veku 2 roky, ale narodil sa nam v lete mladsi, tak na to nebol priestor a cas), anema ziaden strach z vody, uziva si to. Mladsieho som zatial nechavala v tom case u babky, ale na dovolenke ho budem musiet vypustit do bazena, ked tam uvidi sestru. A to bude mat 14 mesiacov. Ale starostlivo sme vyberali bazen, a kupili sme aj neoprenovu plienku.

simca06022011
3. aug 2017

Záleží aj od zdravia. Ja za verejné kúpaliska či teplé alebo studené nie som. Mala bola prvý krát v bazéne cca 16-17 mesačná. Nič jej neujde a keď som videla napr v rajeckých Tepliciach (?)detským bazénom kde už k obedu deti clapotali v kadecom len nie v čistej vode, kde sa povalali babky dedkovia medzi nimi a ostatní si mácali nohy... Ble... Čiže o rok môžete jasné ísť do vody, vyberte si ale kde. Prípadne nám sa osvedčilo brať nafukovací bazén ak sa dalo, ale zase chodíme na dlhšie výlety tak nám sa oplatí.