Kedy treba zaniesť papier o materskej na sociálku?
Kedy treba ist na socialku odniest papier o materskej ... treba to odniest este pred nástupom na matersku ci staci az po nastupe. Dakujem za odpovede.
@pittka Ak ti lekár vypíše tlačivo "Žiadosť o materské", tak ho musíš (ak si zamestnaná) zaniesť najprv k zamestnávateľovi, aby ho potvrdil a ty na zadnú stranu si musíš vyplniť akou formou chceš zasielať materské (účet, resp. adresa) + podpis. Potom to treba doručiť na pobočku SP. Materské sa vypláca mesiac pozadu (za február v marci).
a ak nie si zamestnaná,tak si ho vypíšeš sama,vypíšeš spôsob úhrady , podpíšeš sa a papier zanesieš na podateľňu do Sociálnej poisťovne. Potom si počkáš na rozhodnutie o priznaní/nepriznaní materskej dávky.Ak ti materská dávka nevyjde,tak rozhodnutie si odložíš,potom po pôrode bábätka,s týmto rozhodnutím a rodným listom,pôjdeš na UPSVaR podľa miesta trvalého bydliska,žiadať o rodičovský príspevok 😉
takze to staci poslat na socialku aj posotu? a do kolkych dni? ja nastupujem na matersku dnes...mam nariadeny kludovy rezim a nechce sa mi kvoli tomu cestovat...
ja nastupujem na matersku 4 februara. tak potrebujem vediet ci to tlacivo tam musim odniest pred nástupom ci staci az potom ked uz budem na materskej. Je tam totiz kolonka ze zamestnanec pracoval naposledy... no a tam musim dat ze 3. februara ale to este nebolo... tak neviem ze co mam robit.
Ahojte nastupujem na matersku 5.4 a som na urade prace kam mam najskor zobrat papier od gynekologa na matersku dakujem
a do kolkych dni mam zobrat na socialku papier nakolko som teraz v nitre a chodim po dr takze to nestihnem az v pondelok nebude to neskoro dakujem za odpoved
Dobry vecer prajem chcela by som sa spytat ohladom nastupu na matersku...30.6.2017 nastupujem na matersku lenze ekonomka je na dovolenke do 7-meho tak bude stacit ked to posle toho 7-meho pripadne 8-meho???Dakujem za odpovede 😀
Ak si človek požiada o materske, tak len naraz pridu peniaze na učet alebo aj pošlu nejaký papier o tom? Aku maju lehotu? Lebo 1.1. nastup na matersku v ochrannej lehote. 2.1. odnesne papiere a ešte nič - ani schvalenie - list a ani peniaze na učte....
@najjulinka Na rozhodnutie maju 60dni, ak je všetko v poriadku tak prídu peniaze aj skor ako rozhodnutie. Nástup na MD pises 1.1.tak aké peniaze si cakala v januári?! MD sa vypláca pozadu cize za január dostanes vo februári, okolo 15.v mesiaci.
@evittam diky... needela som kedy je vyplatny termin..ale hlavne mi ide o ich schvalenie, o ten list... lebo trošku špeci pripad to je a dosť tak blbo mame prilohy popisane.. akože či to pochopia.... tak trošku stres... :-/ 😀
@najjulinka Na to prídeš cca do konca budúceho týždňa ci to pochopili. A neviem ake prilohy riesis.
@evittam ale zachranovali sme jedno dieta pred decakom.... takže odovzdavaci protokol a rozsudok, ktorý dodnes nie je pravoplatny, ale dieťa mame a tak dalej.... :-/
Ahoj, ak si bola zamestnaná, alebo na živnosť, tak sa táto zmena, že ideš na materskú musí urobiť v elektronickom systéme- robí to firemná účtovníćka, do 8 dní od začatia materskej,takže by bolo dobré, keby si to zamestnávatelovi zaniesla čo najskor nech to potvrdia a prípadne zanesú...
ahojte...az dnes 24.6. mi sestricka na kontrole vypisala z ziadost o materske...s tym ze termin porodu mam 30.7. a nastup na matersku mi napisala 18.6....ja som zamestnanec a dnes to budem posielat prvou triedou k zamestnavatelovi aby to tam mal co najskor...moze byt problem s vyplacanim materskej ked uz vlastne som 6 dni na materskej a papiere nemam odoslane?? dakujem za odpoved

@pittka ja som to dala zamestnavatelovi a ten to poriesil,....