Koľko budem mať materskú na 2 deti?
teraz mám rocnu dcérku, dostávam 270 eur, v decembri sa mi narodi bábatko, kolko to bude dokopy na 2 deti?
rodicovsky prispevok sa ti pozastavi, a budes dostavat matersku (plati to ak mas matersku vyssiu ako rodicovsky prispevok). po skonceni materskej budes dostavat jeden rodicovsky prispevok a pridavky budu na dve deti
kedze ma dcerka rok, tak zrejme dostavas rodicak. matersku (ak mas na nu narok, co asi mas, kedze dostavas ten vyssi rodicak) budes mat cca taku ako pri prvom dietati (resp. o kusok vyssiu, kedze predtym bola 55 % a teraz uz 60 % platu). Rodicak budes mat potom 190 EUR ako vsetky ostatne mamicky + 2x cca 20 EUR pridavky na deti.
je to svinstvo ale je to tak
teraz budes mat matersku podla platu, ak je nizsia ako RP dorovnaju ti to a po ukonceni MD dostanes RP ale iba jeden, nezaujem ze mas dve male deti
2x dostanes iba prídavky tych 22,01
a RP iba 1x 190,10
cize tebe to teraz vyjde este menej lebo predopokladam ze doteraz si mala 256 eur RP z roku 2010 ale na to mladsie uz dostanes 190,10 takze este menej ti to vyjde na dvoch ako si mala doteraz na jedno ☹ ja som tym tiez bola sokovana
takze po ukonceni MD dostanes na obidvoch 234,12 ☹
ak teda nenastane nejaka novelizacia

Budeš dostávať len jednu matersku, jeden rodičák.. jediné čo sa násobí sú prídavky na deti..