Končí mi materská dovolenka. Ako si ju predĺžiť?

lubka131
12. jan 2009

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, 13.januára 2009 mi končí materská dovolenka. A kam mám potom ísť?Úrad práce?lebo som niečo počula o predĺženej materskej dovolenke, ako to funguje a aké sú výhody prípadne nevýhody, kde sa to vybavuje...ktorá v tom pracujete ,tak poraďte, ďakujem.

veverka30
15. feb 2010

ahojte vsetci,som tu nova!chcela by som sa informovat mam narok na predlzenu matersku ak som pocas materskej ukoncila pracovny pomer a zacala som pdnikat .mali teraz dovrsil v novembri 3 roky a zacal bit alergicky.dakujem pekne za odpovede,vevericka30

mackka
10. mar 2010

ahojte chcela by som sa opytat skončila materska dovolenka a chcela by som ist na predlženu,kde mam vlastne ist ?Neviete mi poradit?dakujem

babulina
10. mar 2010

predlzena moze byt iba rodicovska dovolenka nie materska, materska je bud 28tyzdnov alebo 37t v pripade slobodnej matky, rodicovska do troch rokov resp predlzit sa da do 6rokov na zaklade zleho zdravotneho stavu

mackka
10. mar 2010

ale som počula že sa da ist na celodennu starostvivost o dieta do 6 rokov aj ked je dieta zdrave,ale neviem kde mam ist

1sandra1
12. feb 2011

ahoj. v marci sa mi končí rodičovská dovolenka a na druhú nastupujem až na konci júna. dcéra mi je zdravá, čiže zo zdravotných dôvodov na predĺženú RD nárok nemám. PP mi skončil, ked som s ňou bola tehotná. na SP si platím nemocenské a mám už zaplatených 270 dní. tehotenstvo je, našťastie, bezproblémové, čiže ani tu mi nevzniká nárok na PN. poistenie v nezamestnanosti som si neplatila. nechcem ostať celkom bez peňazí. čo by bolo v mojom prípade najlepšie urobiť? ďakujem za odpoveď

milena32
19. aug 2011

Dobrý deň,
Chcem sa opýtať. Skončila mi materská dovolenka na mladšieho 3 ročného syna . Chcela by som si vybaviť materskú na staršieho 5 ročného syna zo zdravotných dôvodov. Chcela by som vedieť či môže môj 5 ročný syn navštevovať materskú škôlku na 4 hodiny. Ďakujem

hamimami
18. mar 2012

ahojte rada by som obnovila temu, o dva mesiace mi konci RD, dcerka uz chodi do skolky ale byva casto doma chora....neviem ci sa takto zamestnam ked bude stale chorlaviet.....myslite ze mam narok na predlzenu RD??? kde sa to vybavuje? mam ist k svojej dr? na zaklade coho nam da vlastne dr odporucanie na predlzenie RD??? dakujem

zitaje
18. mar 2012

@1sandra1 myslim, ze sa minimalne nahlas v zdrav poist aj v soc. poist ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov - stat bude za teba odvadzat zdravotne a dochodkove poistenie, ak tvoje dieta chodi do skolky max. 4h denne.

muriel293
9. jún 2012

ahojte baby poraďte a čo robiť ak už malý od januára navštevuje škôlku? vo feb. mal tri roky ale v podstate je stále viac doma ako tam neustále bojujeme s nádchami dopujem ho furt liekmi vyletela som po dvoch mesiacoch z práce idú prázdniny neni ho kam dať a v podstate som si neni istá ako bude na tom zdravotne ďalej! veľmi ťažko sa tam adaptuje myslím imunitne zle to znáša je to horor momentálne sa idem zahlásiť v pondelok na UP mamina mi poradila dačo pozisťovať o tomto predlžení ale dalo by sa to ešte aj teraz keď už mi skončila MD a chodí do škôlky? mám v tom dosť bordel.Ďakujem

muriel293
9. jún 2012

ešte som chcela že u nás to je tak že dva týždne marodil napríklad teraz naposledy bol tri dni v škôlke a znova sme doma a takto sa nám to ťahá už od začiatku! 😖

muriel293
9. jún 2012

už ani neplánujem ísť teraz robiť lebo to nemá zmysel nemal by s kým byť doma...

sara07
11. júl 2012

neviete mi povedat ako dlho sa čaká na schválenie predlženej rodičovskej dovolenky zo zdravotných dôvodov...rd končí 5,8 2012, ak mi ju dovtedy neschvália mám sa niekde hlasit, lebo na soc, mi to uradnička nevedela povedat že čo robit po tom 5.8 ak to do vtedy nestihnú, papiere aj žiadost o predlženie mám podané

zuzanaju
11. júl 2012

@muriel293 Dá sa to stačí si ísť pre žiadosť na úrad práce soc. vecí a rodiny, tam kde ste si vybavovali rodičovský príspevok, k žiadosti dajú aj tlačivo na posúdenie zdravotného stavu dieťaťa a ak to schvália môžete nastúpiť opäť na rodičovskú dovolenku na jeden rok. Aj ja som bola na úrade práce pol roka.

zuzanaju
11. júl 2012

Ešte som zabudla u nás v Leviciach mi prišlo rozhodnutie o predĺžení do dvoch týždňov od podania žiadosti.

densflor
14. aug 2012

Ahojte všetci, neviete mi poradi´ako je to po predĺžení?som na predĺženom do 31. januára 2013 a chcem pokračovať ďalej s tým že dcérku chcem dať do škôlky aspoň na 4 hodinky, bola som na UP soc vecí a rodiny a tam mi povedala Pani ževraj oni sa mi sami ozvú čiže nedala mi žiadne tlačivá a že keď sa mi neozvú tak mi to zaniká... som si myslela že to musím ja žiadať nanvo... neviete??? Ďakujem

tinkaro
21. dec 2012

ahojte môžem sa poradiť? končí mi 34 dňová materská dovolenka a neviem kedy presne, či mi dá soc.poisťovňa vedieť alebo nie a či mám ísť a kedy na úrad práce vybavovať rodičovský príspevok a čo na to treba? ďakujem

dario
25. mar 2013

@elle64 ahoj zaleti ci ste pred materskou robila mna prepustili teraz robila som tristvrte roka a pred tim som bola na materskej a dostavam materska sa pocita ako odrobene roky

nr_andulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lasto
27. júl 2013

čaute, momentálne som na MD,ktorú čerpám z DNPO a pomaly mi bude končiť. Mám sa ísť zaevidovať aj na ÚPSVAR, keď budem prechádzať na RPalebo to nemá význam. Budem Mať nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení RP?

dena1973
27. júl 2013

@lasto Tak na ten ÚPSVaR by ste mali určite zájsť aj s potvrdením zo sociálnej poisťovne o ukončení poberania materského. Na základe tohto potvrdenia Vám začnú vyplácať RP.

lasto
27. júl 2013

@dena1973 To viem, len neviem, či sa mám aj evidovať ako uchádzač o zamestnanie.

dena1973
27. júl 2013

@lasto Ako uchádzača o zamestnanie Vás zrejme ani nezaevidujú pokiaľ budete poberateľkou RP.

lasto
27. júl 2013

veď to mi nejde do hlavy, lebo na sp mi povedali, aby som si išla vybaviť rodičák a či sa nahlásim aj na úp ako uchádzač je vraj na mne

dena1973
27. júl 2013

@lasto Tak potom Vám neostáva nič iné len sa informovať na ÚPSVaR.

lasto
27. júl 2013

@dena1973 ok,ďakujem za odpovede

nykymyky
26. aug 2013

Dobry den neviete nahodou ze mozem byt evidovana na urade ak idem na neplatenu matersku...

stanislavao
26. aug 2013

@nykymyky ak ste na predlzenej rodicovskej, tak nemozete byt, alebo nemate byt preco uvidovana na UP.

nykymyky
28. aug 2013

Ja som isla hned na predlzenu matersku ale na urade mi povedali ze teraz pi novom maju aj mamicky narok na ten nezamestnanecky prispevok to by som 6mesiacou dostavala oklo 200eur a teraa neviem co mam robit mozem ist zrusit tu predlzenu matersku a o pol roka sa znova nahlasit na meplatenu?poradte mi prosim ak sa tomu rozumiete

tajka1986
17. nov 2013

ahojte, končí mi pomaly materská a chcela by som si ju predĺžiť na 37 týždňov, neviete prosím aký je pri tom postup? 🙂

krisvi
3. mar 2014

@arieska a nevies nahodou ci na mna bude musiet byt napisany byt lebo svagrina tak bola a povedali jej ze sa musi preukazat ze sama byva a je na nu napisany byt a ze ho plati pokial nie vraj na to narok nema? co mi pripada uplne mimo ja si myslim ze staci ze ma inu adresu ako muz a staci ked podpise prehlasenie ze byva sama s dietatom ci?